şükela:  tümü | bugün
  • "project zero, 1967 yılında felsefeci nelson goodman tarafından, güzel sanatlar eğitimine yönelik çalışmalar yapmak ve geliştirmek amacıyla harvard eğitim fakültesi’nde kurulmuştur. goodman, güzel sanatların, bilişsel bir etkinlik olarak okul öncesi eğitimi başta olmak üzere öğretim programı içerisinde daha ciddiye alınması gerektiğine inanıyordu ve o güne kadar bu yönde çok az sayıda girişim olduğu için projeye “project zero” (proje sıfır) adı verildi. yıllar içerisinde, project zero güzel sanatların yanısıra, öğretimin bütün alanlarını kapsayacak şekilde genişletildi. project zero artık yalnız sınıftaki ve okuldaki bireyi değil, bütün öğretimsel ve kültürel ortamlardaki bireyi hedef almaktaydı.

otuz yıl boyunca, project zero, çocuklarda ve yetişkinlerde öğrenme süreçlerinin gelişimini araştırdı. bugün bu araştırmaların sonuçları; bağımsız ve düşünen bireylerden oluşan topluluklar yaratmak, farklı alanlardaki anlama düzeylerini derinleştirmek ve yaratıcı düşünceyi geliştirmek için kullanılıyor."

http://www.pz.harvard.edu/index.cfm
  • google'nin rakip firmalarin sistem aciklarini bulup, firmalara hatalari duzeltmeleri icin ultimatom verdigi proje grubu.

google; hackerlari ile sistem aciklarini buluyor, sirketlere bildiriyor ve mesela "90 gun icinde halletmezseniz afise ederiz" diyorlar.

enteresan bicimde itiraz gelmiyor diger firmalardan ama surelerin kisa oldugu belirtiliyor.

apple'da gecen sene 30 civari, microsoft'ta 20'ye yakin acik bulmuslar ve bunlar icin sure verip duzeltilmelerini beklemisler. firmalar hatalari zamaninda gideremediginden bunlardan birkac tanesi afise edilmis.

su aralar sure konusunda uzlasilmaya calisiyor, google hem yararli bir is yapiyor, fakat hem de kendini devlet kurumu zannedip calisiyor. bu konuda diger firmalar mirildansalar da aslinda bu aciklari bulan yetenekli bir grubun ihtiyacini da guduyorlar. bu sebeple sonucta tek sorun zaman kisiti gibi gozukuyor.
  • google once otursun kendi bahcesiyle ugra$sin.

(bkz: google'daki inanılmaz hata)
    (bkz: eeeyyy google sen kimsin ya)
  • mah$erin dort atlisi:

(bkz: ben hawkes)
    (bkz: tavis ormandy)
    (bkz: ian beer)
    (bkz: jung hoon lee)
  • intel, amd ve arm işlemcilerde bulunan çok önemli güvenlik açığını ortaya çıkaran ekip.

(bkz: meltdown)
    (bkz: spectre)