şükela:  tümü | bugün
 • bir e-ticaret sistemi, ötesi değil.
 • müşterisini anlama, işini düzgün yapma konusunda dalga geçme seviyesinde başarısız firma. oturup bir e ticaret sitesi yapmayı öğrenmek bu adamlar ile çalışmaktan daha az yorucu, daha az yıpratıcı.
 • bu akşam kardeşimin haklarında "e ticaret sitesi mi kuracaksınız sakın bir kurulum şirketiyle anlaşmayın. hele hele projesoft firmasıyla hiç..ne kadar para öderseniz o kadar ilgi gördüğünüz için düşük veya orta bütçeli yaptırımlarda bir halta yaramıyorlar. olur da heves eden vardır. benden söylemesi." şeklinde yazdığı sistemdir.
 • türkiyenin tartışmasız en kötü e-ticaret platformu.

  profesyonel e-ticaret çözümleri sunduklarını iddia etmişler efendim ama bir e-ticaret sitesinde kesinlikle bulunması gereken google tag manager kodunu bile siteye eklemekten acizler.

  bakın panelde böyle bir özellik yok demiyorum, olmaması zaten büyük fail ama destek açınca falan da ekleyemiyorlar. yazıklar olsun gerçekten. destek açıp 1 hafta kod ekletmeye uğraşmaktansa shopify'dan bütün ürünleri ekleyip yeni siteyi açmıştım şimdiye kadar.
 • bilgi seviyesinin düşük olduğu, bir işin üstesinden gelme kapasitesinin dibe vurduğu, iş aksatmaların sıkça yaşandığı, inanılmaz derecede kötü programsal bilgiye sahip deneme-yanılma yoluyla iş yapan bir şirket. demek istediğim hayatınızı, kendinizi, sağlığınızı, psikolojinizi, işinizi düşünüyorsanız geri dönmeyin sıfır çizerek u dönüşü yapın.
 • yeni versiyondan sonra sıfır sıkıntı.
  bir de geçen teknik destek ekibinin benimle konuşurken sql yazması falan.
  ilgili departmana aktarıldı cümlesini senelerdir duyan biri olarak dünyam aydınlandı.
 • son 4 senede projesoft 5 ve son çalıştığımız firma. onlar ile b2c , b2b ve n11, gittigidiyor, hepisburada ile erp entegrasyonu için çalışıyoruz. .burada yaşadıkalrımı size aktarmak isterim.

  1.destek ekipleri gazi antep'de ve bilgisayar mühendsilerinden oluşuyor. eğer istediğiniz işi ekibe sayısal olarak tafi edebilrseniz çok hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözülüyor. fakat projenin ilk başlangıcından onların istediği şekilde talep oluşturmakta zorkandığımız için iletişimimiz aksadı. daha sonra talepleri onların istediği gibi sayısal hale getirince sorunsuz bir şekilde yerine getirdiklerini gördük.

  2. admin panelleri sektör lideri odlğunu söyleyen firmalara göre karışık. fakat kullanmaya başladıktan sonra alışıyorsunuz ve size ne kadar da çok fonksiyon sunduğunu görüyorsunuz. bu da sizi aklınızda olmayan kampanyalar yapmaya yönlendiriyor. mesela biz sepet sayfasının koduna erişilebildğini gördük (sadee html, css değil bir tempalte motoru var ve bilgi işlemcimiz kod yazabiliyor) ve burada rakiplerimizin yapmadığı kampanyaları yapmaya başladık.

  3.bugüne kadar 5 firma değiştirmemizin sebebi bayi satışlarımız ve bayi grubuna göre ayrı kapmanyalar ve ayrı ürün sayfaları tasarlayamamızdı. burada hiç sorunsuz biçimde farklı müştrilere göre ürün ve sepet sayfaları tasarladık (bayiler için excell gibi kategori sayfası alt alta, son kullanıcı için 3 lü listeleme). tabi template motorunu öğrendikten sonra taleplerimizi kendimiz yapar hale geldik.

  4.erp entegrasyonu bugüne kadr en çok zorlandığımız konu idi. bize sağlanılan rest api yanında veritabanındaki farklı alanlara da bazı bilgilerin eklenmesi gerekiyordu. ilk kez bir firma önce sipaişi rest api ile yazdı ve peşinden sql ile bu alanları bizim istediğimiz gibi güncelledi.

  5.bulunduğumuz sektör gereği en çok satışı kombin ürünler ile sağlıyoruz. burada hemen hemen her çalışyığımız firma (ikisi hariç) bu modülü bize sağladı. fakat burada bu kombinlerin stoğunu doru sorgu ile birtek projesoft erp den çekti.

  6. ürün ve kombinlerimizi aynı zamanda n11, gittigidiyor ve hepsiburada da da satıyoruz. bugüne kadar çalıştığımız firma veya entegratörler bu entegrasyonu yapıp siparişleri de çekme işini zaten yapıyorlarıd. bizim talebimiz bu sipaişlerin erp ye yazılması yanında tahsilat fişlerinin de erp ye yazılması idi. projesoft bunu sağladı ve hatta n11 ile gittigidiyor için web servislerinden mutabaktaları çekip tahsilat fişlerini de kapattı.

  eğer projesoft ile çalışmak istiyorsanız ve taleplerinizi sayısala dökerek anlatabilcekseniz sorunsuz bir hizmet alaaksınız. ama sizin de iş süreçleriniz de daha önce bizim de oldğu gibi sadece kağıda yazılmış temennilerden ibaret ise (e-ticaret sitesi seo desteklemeli gibi.) bizim çalıştığımız 5 firma ile de zorluk yaşayacaksınız.
 • bultenlerinden ayrilmama ragmen e-posta gondermeye devam eden, ustelik bu konuyla ilgili gonderdigim sikayet iletilerini de gormezden gelen bir firma. seneler once demo talebim olmustu, eksik ozelliklerinden dolayi tercih etmemistik.
 • son seçimlerden önce işlerin daralması ile perakende mağazamızı kapatıp elimizdeki malları internette satmaya karar verdik. bulunduğumuz şehirde bu işten anlayan birisini bulamayınca istanbuldan bir arkadaşın da tavsiyesi ile eticaret sitesi açmadan önce pazar yerlerinde ürün satmak iyi fikir gibi geldi. uygun fiyata hepsiburada, n11 ve gittigidiyor üstünde ürün satmayı sağlayan bir entegratör ile anlaştık. 3-4 ay içinde iade çok da olsa iş olmaya başladı. biz sevinçle ürün satarken zarar ettiğimizi fark etmeye başladık. komisyon oranları ek masraflar derken iş boyumuzu aşmaya başladı. yine aynı arkadaşın da tavsiyesi ile bu sefer çok uygun fiyata meşhur firmalardan birisinden paket aldık ve onların da desteği ile bir ajans üstünden reklam vermeye başladık ( reklam verenlerine kendi panelini veren firma ). halen satışların büyük kısmı pazar yerlerinden geliyordu ama biz ek olarak googla reklam veriyorduk. toplantı için istanbul ofşsine gittiğimizde firma bize tasarım / seo adı altında paket parasının 3 katına yakın ücret çıkardı. ondan sonrası için de bir garanti vermedi. buradan anladık ki bu iş böyle gitmeyecek. başkasının ipi ile bu iş ilerlemeyecek ve ne olursa olsun bu işleri bünyemizde yapmaya karar verdik. eleman , eğitim derken 6 ay daha geçti ve bu sefer ciddi referanslı iki firmaya gidelim dedik.
  elimizde bu sefer talep listemiz vardı. iki firmadan davu listeye göre fiyat istedik ve referanslarını aradık. fiyatlar birisinde nerede ise 3 kat geldi.
  eticaret yöneticimizin de onayı ile tüm istediğimizi daha uygun fiyata veren projesoft’tan aldık yazılımı.
  panele öğrenmek ilk zorluktu. herşey var ama kod yazmanız gerekiyor. desteği ararsınız cevap veren bilgisayar yazılımcısı ve adam çözmek yerine kod gönderiyor size ( neyse ki sınav yapmadılar ). günde 2-3 saat teamviwer ile makina üstünden kod yazdılar yöneticimiz ile.
  ödeme sayfası için tasarım istedik , olmaz o sayfa dediler birçok mazeret sundular. ama biz yazmaya başlayıp sorun yaşayınca ister istemez bağlanıp düzelttiler.
  iş pazar yerlerine geldi. ürün sayımız 12 bin üstünde olunca sorun olur dediler. ilk hafta gittigidiyorda hiç bir ürünümüz gözükmedi. tüm ürün kodları eşleşmeliymiş. 4 kişi 6 gün sadece bu işe çalıştık. allahtan bu olunca n11 ve hepsiburada sorunsuz çalıştı.
  en son yaptığımız trendyol için nasıl olduysa hiç sorun yaşamadık 17 bin ürün için.
  evet yazılım oturana kadar bize de kod yazmayı öğrettiler ama eticareti ve 4 pazar yerini tek bir yerden yönetip fatura da kesebildiğimiz için nispi olarak işler büyümeye başladı.
  sırada amazon var. bilgisi olan yeşillendirsin...
 • kesinlikle uzak durulması gereken bir firma. iş ahlakından yoksundurlar, yaptıkları işin ve iş yaptırdıkları kişilerin hakkını vermezler. bu firmayla iş yapmanız durumunda paranızı alamama ve mahkemelerde yıllarca sürünme ihtimaliniz oldukça yüksek. yani kısaca bu firmayla herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde denk gelirseniz yapmanız gereken tek bir şey var. arkanıza bakmadan hızla oradan uzaklaşmak.