şükela:  tümü | bugün
  • italyanca kursu. aynı zamanda italya'ya dil kursu veya başka bir konuda okumak için gitmek isteyen kişilere aracılık yapan bir firma.
    başlangıçta çok iyiler, çok yardımcı oluyorlar. ama sonra aksilikler başlıyor ve verilen sözler tutulmuyor.
    başka birkaç kişiden de hakkında kötü şeyler duyduğum firma maalesef.
  • sakın ama sakın bu kursa gitmeyin, resmen para tuzağıdır. ailece organize halde çalışırlar. kursa kayıt yaptırana kadar dünyanın en tatlı insanları olan,son derece ilgili şahıslar kur başladıktan sonra tam tersi hareket sergilerler.dersiniz iptal olmuşsa hayatta haber vermezler gittiğinizde derse bir de '- aaa sizin dersi unuttuk, diyip pişmiş kelle gibi gülerler.'' öğretmenlerine yazık oluyor.
  • izmirdeki prontoitalia şubesidir iyi olan, diğerleri bilinmez ama, burası candır. italyancayı bana öğretendir :)
  • hiçbir üniversitede kontenjanı olmayan kuruluştur. danışmanlık ücreti diğer firmalardan daha pahalı olduğu, sizden evrak işleri için ekstra ücret aldığı yetmiyormuş gibi, bu işleri orada okuyan öğrencilere yaptırmaya çalışır. gösterildiği kadar da kolay olmayan bu işler, sizi de oradakileri de her zaman zor duruma sokar. sözlerini tutmaz, işine gelmeyince cevap vermez, okul ve evle ilgili işleri her zaman erteler ya da unutur. paranız onda olduğu için yeni bir ülkede - özellikle italya gibi işlerin zor ve sürüncemeye girdiği bir ülkede- kendisine inanmak ve güvenmek isterseniz her defasında hayal kırıklığına uğratacaktır. kendileriyle görüşüp yorumları okumaya girdiyseniz yol yakınken dönmeniz sizin için en hayırlısı olacaktır derim. ödeme yaptıysanız hakkınızı sonuna kadar arayın zira o parayı vermemek için elinden geleni yapacaktır, elini kaptırana geçmiş olsundur.
  • herşey o kadar hızlı olduki ben bile anlamadım.yıldız teknik üni.’de makine bölümü ön lisans öğrencisiydim okulum bu sene bitiyordu bende bu yüzden dgs’ye hazırlanıyordum ve dersaneye gidiyordum.ta ki dersaneden bir arkadasım bana pronto italia’yı anlatana kadar. direk randevu aldık ve nalan hanım’la görüşmeye gittik .her şeyi o kadar detaylı bir şekilde anlatti ki aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. o gün ki görüşmemden sonra direk dersaneyi bıraktım ve dil kursuna başladım ve en çok okumak istediğim bölüm olan uçak mühendisliğine adım adım yaklaşmaktaydım.başlarda hayal gibi bir şey geliyordu ama yavaş yavaş evraklarımı hazırlamaya başladım.tabi ki burada da prontoitalia’nın katkısı büyüktü her konuda bana yardımcı oldular ve daha sonra ailemle gelip nermin teyzeyle konuştuk daha sonra kendimi 2 hafta sonra milano’da buldum.linguedue ‘de dil okuluna başladım 1 ay sonrada sınava girdim ve istediğim bölüme girmiştim . artık resmen politecnicolu (politecnico di milano) olmuştum.ama buraya yalnız gelmiş olsaydım bir hafta durup kaçardım bundan adım gibi eminim çünkü burada okul olsun, ev olsun, evraklar olsun yapılacak o kadar çok iş vardı ki, bunların üstesinden tek başıma gelmem imkansızdı.işte burada devreye nalan abla giriyordu. nalan abla diyorum çünkü italya’da bizim her şeyimizdi.bıkmadan yorulmadan her şeye koşturuyo,onu görünce ben yoruluyordum.özellikle buraya gelip hostellarda kalan, okulda işlerini halledemeyen geri dönen öğrencileri gördükten sonra bir kez daha pronto italya’yı tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. hayalimi gerçekleştirmemde emeği geçen pronto italia da çalışan herkese öncellikle böyle bir eğitim kurumu açan nermin teyzeye ve bize yol gösteren nalan ablaya sonsuz teşekkür ederim.
  • hakkında yazılmış onca şeyden sonra, bu şikayet sitelerinde otelcilerin kendi otellerine yazdıkları aşırı olumlu yorumlar gibi olan son yorum ise ipek ongun kitaplarındaki 16 yaşında 'azizim' diye konuşan ergen kızdan bile daha gerçek dışıdır.
  • bitane kız bence sen cok masal ve hikaye kitaplarını içinde hayal dünyanda cok kalmıssın 16yasındaki kız gibi konusmussun,biraz hayal dünyandan cıkta gercek dünyaya geç,ben yasadıklarımı yazdım noldu??!! memnun olmamdanmı yazımdanmı rahatsız oldun
  • yaklaşık bir senedir kurslarına devam ettiğim,birbirinden neşeli tecrübeli italyan hocalarla dolu,sıcak bir ortam ,çalışanların ilgisi ,öğretim sistemleri ve verdikleri olanaklarla,konuşma seviyesine ulaştığım verimli eğitim aldığımı düşündüğüm yer.
  • italya italya italya herzaman kucuklugumden beri okumayı hayal ettiğim yer ,en sonunda hayalim gercekleşti :)italya'da öylesine hızlı ve heyecanlı haftalar geçirdimki evime yerleştirildikten sonra bir süre kendime gelmeye calıstım:) italya'da tıp okuma kararımı vermemle başlayan süreçte bana rehberlikleri ile büyük destekte bulundular gercekten bazı zamanlarda ımat tıp sınavına hazırlanırken motivasyonum bozulduğu zamanlar oldu ama gercekten bana her zaman destekleri ile motivasyonumu yukselttiler, gercekten sınav süreci ayrı bir heyecan stres yuk getiriyor ancak sınavı kazandığımı öğrendiğim gün dünyalar benim oldu hemen kayıt parasını ödeyip ön kaydımı danışmanımla birlikte yaptırıp sonra pavia da yurt, telefon kartı,alısveriş, oturma muracattı deken bir günde tüm probemleri çözüp bizi rahatlattılar bunu gerçekten unutamam tesekkürler prontoitalia.

italyada ımat tıp sınavına girecekler içinde tavsiyem gercekten stresli bir donem olacak bunu unutmayın bazı zaman motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz bu surecte ailem ve danısmanım cok destekte bulundu , gercekten kendinize sınava hazırlık ıcın düzgün calısma sistemi kurarsanız, sabırlı olursanız ve cevrenizde sizi motive edecek destek verecek insanlar var ise gercekten italyadaki tıp sınavını gecersiniz diyebilirim.