şükela:  tümü | bugün soru sor
  • italyanca kursu. aynı zamanda italya'ya dil kursu veya başka bir konuda okumak için gitmek isteyen kişilere aracılık yapan bir firma.
    başlangıçta çok iyiler, çok yardımcı oluyorlar. ama sonra aksilikler başlıyor ve verilen sözler tutulmuyor.
    başka birkaç kişiden de hakkında kötü şeyler duyduğum firma maalesef.
  • sakın ama sakın bu kursa gitmeyin, resmen para tuzağıdır. ailece organize halde çalışırlar. kursa kayıt yaptırana kadar dünyanın en tatlı insanları olan,son derece ilgili şahıslar kur başladıktan sonra tam tersi hareket sergilerler.dersiniz iptal olmuşsa hayatta haber vermezler gittiğinizde derse bir de '- aaa sizin dersi unuttuk, diyip pişmiş kelle gibi gülerler.'' öğretmenlerine yazık oluyor.
  • hiçbir üniversitede kontenjanı olmayan kuruluştur. danışmanlık ücreti diğer firmalardan daha pahalı olduğu, sizden evrak işleri için ekstra ücret aldığı yetmiyormuş gibi, bu işleri orada okuyan öğrencilere yaptırmaya çalışır. gösterildiği kadar da kolay olmayan bu işler, sizi de oradakileri de her zaman zor duruma sokar. sözlerini tutmaz, işine gelmeyince cevap vermez, okul ve evle ilgili işleri her zaman erteler ya da unutur. paranız onda olduğu için yeni bir ülkede - özellikle italya gibi işlerin zor ve sürüncemeye girdiği bir ülkede- kendisine inanmak ve güvenmek isterseniz her defasında hayal kırıklığına uğratacaktır. kendileriyle görüşüp yorumları okumaya girdiyseniz yol yakınken dönmeniz sizin için en hayırlısı olacaktır derim. ödeme yaptıysanız hakkınızı sonuna kadar arayın zira o parayı vermemek için elinden geleni yapacaktır, elini kaptırana geçmiş olsundur.
  • yakın bir tanıdığımı fena halde mağdur etmiş tur şirketi. oğullarını bu tur üzerinden italya'ya okumaya göndermişler. başlarına gelmeyen kalmamış. uyarı niteliğindeki yazısını aynen aktarıyorum.

    "merkezleri istanbul caddebostan'dadır. kolay paraya alışmış, ne işe yaradığı belli olmayan, sadece 3 kişiden oluşmuş yetersiz ve amatör bir kurumdur. parayı alana kadar etrafınızda dört dönerler. ondan sonra asıl yüzlerini gösterirler. şefleri son derece "konuşkan" bir kadındır. sağlıklı bir iletişim kurmanız imkansızdır. sizi asla konuşturmaz, konuşsanız dahi alacağınız cevap ya alakasız olacaktır ya da sizi çileden çıkaracaktır. ve bu hanımefendiyle bütün sene boyu muhatap olursunuz. firmanın ayak işlerini yapan bir de adam vardır. zararsız ve etkisiz bir elemandır. bu ikisinin annesi ise vasıfsızca büroda dolaşıp durur. kendisinden her türlü hakareti durduk yere duymanız an meselesidir. bu şirkete elini kaptıran kolunu kurtaramaz. sakın burasının aile kurumu olduğunu düşünerek, kendinizi ya da yakınlarınızı bu insanlara emanet etmeyin. yurt dışında okuyan herhangi bir öğrencinin 200 euro'ya hallledebileceği işlemleri için sizden 3500 euro gibi uçuk rakamlar talep ederler. o paranın hakkını ise asla vermezler. ''bir sene boyunca ilgileneceğiz. oradayız, gözünüz arkada kalmasın. merak etmeyin, sizin yanınızda olacağız" gibi palavraları bol bol duyarsınız. sakın inanmayın! paranızı bu insanlara kaptırmayın. canınızı sıkarlar. yurt dışı maceranızı burnunuzdan getirirler. uzak durun! "