şükela:  tümü | bugün
 • tarihi yok. ocak ayında başlayan ve günümüze kadar süren bir durum.

  ocak ayında kendilerinden avustralya, yeni zelanda turu satın aldık 3 kişilik. 3 kişilik de seyahat sağlık sigortası yaptırdık, ergo sigorta ile çalıştıkları için ergo2dan yapıldı sigorta. ve destinasyon uzak olduğundan ücreti de hayli fazlaydı.
  ancak tura birkaç hafta kala anneannemin ani gelişen hastalığı ve yoğun bakıma alınması ve o süreçte doktorların ölüm tehlikesi içinde bulunduğunu belgelemesi üzerine turu iptal ettik. seyahat sağlık sigortası da yaptırmıştık 3ümüz için ve gerekli doktor raporlarını sunup, seyahate ödediğimiz ücretin yasal olarak %20sinin kesilerek tarafımıza ödenmesini bekledik doğal olarak.
  ancak süreç sonunda sigorta şirketi red yanıtı verdi. bize bu sigortayı yaptıran ve 3 kişilik seyahatin tam ücretini ödediğimiz prontotour (ptontoplus) asla bu süreçte yanımızda olmadı. yanında olmayı bırak, başka ülkelerde olsa, başkanlarının geçmiş olsun ziyaretine geleceği bir durumu yaşarken, ilgili veya üst düzey kimseden telefon bile gelmedi. sigorta satıyoruz ama şu şartlarda paranızı alamazsınız gibi bir uyarı da yapılmadı. kaldı ki hastamız ani gelişen bir hastalık yaşadı, neyin önlemini alabiliriz ki.
  neden o meblağları ödeyip hayalini kurduğumuz ülkeleri gezmekten vazgeçelim, hayati risk olmasa değil mi. acıdan nemalanmak üzücü. defalarca seyahat yapıp daimi müşterileri olduğumuz şirketin tek bir ferdinin bu durumla ilgili ailemden kimseye dönüş yapmaması acı. çok basit tabirle her şey turu satana kadar.
  hazmedemediğim ise, ücretten çok duruş. yani sergileyemedikleri duruş. bırakın uzak destinasyonları, artık semt değiştirmem kendileri ile. bu sessizlikleri sinirimizi bozuyor. sizler de okuduysanız buraya kadar, anneanneme dualarınızı esirgemeyin. ve buradaki siz suserlerin bu konunun gündemde kalması için bir katkıda bulunacağınızı umuyorum.
  allah kimseyi sağlığı ile sınamasın ve allah kimseyi mağduriyetten kazanç sağlayacak kadar düşürmesin.
 • ananeye allahtan şifa diliyorum, göz göre göre yapılan paranın üzerine yatma olayına da hırsızlık diyorum.
  ha siz belirli çerçeve içerisinde iptalinizi gerçekleştirdiyseniz yasal yollara başvurabilirsiniz, ancak iptal belirli süre içerisinde gerçekleşmediyse firma haklı.
 • iptalimizi belirli çerçeve içinde yapabilmek adına 3 ayrı yolcu için sigorta yaptırdık prontotour'da. buna rağmen yaşatılan bu. yasal hakkımızı tabii ki kullanacağız ama ben gündeme gelmesini, bilinmesini de rica ediyorum. ilk kez kendim için bir şey dile getirdim sözlükte.
 • öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. başlığın "ergo sigorta rezaleti" olarak değişmesi daha etkili olabilir. sizin bu noktadan sonraki muhatabınız tur şirketi değil sigorta şirketi'dir. t.c. yasaları çerçevesinde kurulmuş kamu denetimi ve garantisinde olan sigorta şirketine sizin adınıza yapılması zorunlu sigortayı yaptırarak tur şirketi yasal zorunluluğunu yerine getirmiştir. sonrasında yaşanabilecek sorunlarda şirket -istenildiğinde- sigortaya sunmak üzere tura katılmadığınız ya da iptal ettiğiniz ile ilgili bir belge verebilir en fazla. ne sizin adınıza sigorta şirketine başvuru hakkı ne de ödeme alma hakkı vardır.. ne yazık ki sigorta şirketlerinin zekası mağduriyet gidermek yerine nasıl olur da bu ödemeyi yapmayacak bir açık buluruz üzerine kurulu olduğu için hakkınızı tüketici mahkemelerinde aramanızı tavsiye ederim..
 • rezalet mezalet değildir kardeşim. sigorta poliçesinde der ki birinci derecede yakın olması gerek. anneanne ilgili kişinin birinci yakını olmadığına göre, hak iddia edemezsiniz.

  puan vermiyorum.
 • geçmiş olsun dileklerine teşekkür ederim yazarların. sigorta yaptırdığımzda bize kapsamı neyi kapsadığı sözlü olarak belirtilmedi. kaldı ki tüm maddelerin yazılı olduğu poliçe de verilmedi. iptal hakkımızı kullandığımızda neyle karşılaşacağımızı yaşayıp gördük ne yazık ki. tabii ki pronto tur kadar (bkz: ergo sigorta) da mağdur etti bizi. iş mahkemelik olacak, o kesin. teşekkür ederim desteğinize.
 • sigorta 1. derece yakınları kapsar diyen yazar arkadaşa cevaben;
  sigortayı extra masraf ile aldık ve sigortaya güvenerek iptal ettik seyahati. zaten bu kadar yüklü masrafı olan bir seyahati iptal için de ölümcül tehlike gerekli di mi. keyifimizden yakacak halimiz yok o parayı. iptal aşamasında seyahat şirketi, nasılsa sigortanız var hallolur demiştir. bu da bazı vicdanlara göre rezalettir.
 • 1.derece yakınları kapsar diyen yazara ve sözlük yazarlarına bilgi olarak; turun bir yolcusu da annemdi. yani hastanın kızı ve 1.derece yakını. burada sizi temin ederim yasal, maddi, manevi tüm şartlar oluştu. buna rağmen iki firmamın topu birbirine atıp bizi mağdur ederek kazanç sağlaması durumu mevcut ne yazık ki.
 • tur firması pişmanlıktır, pronto tur iskoçya gezisinde son anda yer yok bahanesi ile şehir merkezi değil kırsalda ki bir otele götürmüştür.
  ülkemizde sigorta firmalarıda pişmanlıktır. işini doğru yapan sadece alians sigorta
 • mağduriyetten kazanç sağlayan ergo sigorta ile çalışıyorlar. hastalıkta yaşatılan bu haksızlık konusunda bir adım atmadılar hala. kaldı ki iptal öncesi çalışanları bize 1 gün kala bile iptal etseniz ücretin %80ini alırsınız dedi. mahkemeye varmadan çözülemeyecek hale getirdiler işi. şirket temsilen müşteri ilişkileri elemanı düzeyinden daha yukarıda kimse de hala iletişime geçmedi. yazarların hakkaniyetine de güveniyorum bu olayda. sağlıklar, sıhhatler