şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kehanet. (bkz: prophecy)
 • (bkz: it works)
 • hakkında ; saçlar yukarı pipi aşağı şeklinde kehanetler bulunan ilaç
 • eğer saçlarınızın dökülme eğilimi hızlanmışsa, genetik eğiliminiz varsa, iş işten geçmeden başlanırsa işe yarayan bir ilaç.ilacı kullandığınız sürece dökülme azlacak ve mevcut saçların kalitesi yükselecektir ama ilacın sorunu devamlı kullanılması gerekmesidir. "artık benim saçlarım dökülebilir" diyene kadar kullanmanız gerekir. libidoyu düşürdüğü söylensede bende böyle bir etki oluşmadığını da söyleyebilirim.ayrıca ilaç pahalı olabilir ama 5mg lik proscar adlı ilaç alınıp her tablet 5 e bölünürse aynı ilaç 5 de biri fiyatına gelmiş oluyor. bu kıyağı size kimse yapmaz.
 • merck sharp & dohme tarafından üretilen ilaç.
 • prostat ilacı olan proscardan daha az etken madde kullanılan, ama prospektus vb yerlerde de acıklandığı üzere günlük 1mgdan fazla etken maddenin* saç dökülmesini önlemede artı bir etkisinin olmadığı bilinmektedir, tam tersine doğal olarak yan etkilerini artırmaktadır.

  üç aydır kullandığım ve işe yaradığını kendi gözlerimle gördüğüm, diğer kozmetik ürünlerle karıştırılmaması gereken ilaç. erkek tipi saç dökülmesinin ilk evrelerindeyseniz -alında açılma ve seyrelme, tepe saçlarının zayıflaması- şiddetle tavsiye edilir. ileri safha kelliklerdeise mucize beklememek doğru olacaktır.

  bu arada ilaç pahalı ve ne yazık ki dökülmekten kurtarılan saçları korumak için, 30 yıl sonra prostat ilacına terfi edene kadar kullanmak gerekiyor.

  detaylı bilgi için;
  http://www.propecia.com/…ropecia/consumer/index.jsp

  kaybetmekten hoşlanmayanlar için;
  http://www.sacdokulmesi.gen.tr/
 • her ne kadar uretici firma merck propecia'nin yan etkilerinin gecici oldugunu iddia etse de ilaci kullanmayi aylar ve hatta yillar once birakan bi yigin insanda ereksiyon problemleri, agri, surekli uyuma istegi gibi yan etkiler surmeye devam etmektedir.

  (bkz:http://www.ncbi.nlm.nih.gov/…ract&list_uids=9589555)

  (bkz:http://www.propeciasideeffects.com/)

  (bkz:http://health.groups.yahoo.com/…eride_side_effects/)
 • 'kullanmakta olan sevdiceğe de doping nedeniyle 2 yıl sahalardan men cezası verilmeli midir' diye düşündüren ilaç*
 • kesinlikle iktidar sorunu falan yapmıyor. düzenli olarak 1 sene kullanan 3000 kişiden sadece 40'ında yan etki göstermiş, bu 40 kişinin yarısında da ilacı bıraktıktan sonra yan etkiler geçmiştir. yani tıp literatüründe güvenli diye adlandırabileceğimiz bir ilaç. ama sokakta yürürken kafanıza timsah pislese şaşırmayacak kadar bahtsızsanız yan etkisi kesin sizi etkileyecektir. ya da tıbbi anlamda testorteron düzeyiniz noralin altındaysa pek yanaşmayın bu ilaca...

  genede saç dökülmesi gibi erkekleri cidden etkileyen bir problemle başa çıkmak için en iyi ilaç bu. ancak genede az bir ihtimalde olsa yan etkisine karşılık, bu ilacı kullanmaya başlamadan önce diğer kozmetik ürünleri deneyin. bi sonuç alamazsanız son çare gizli silah olarak propeciaya başlayabilirsiniz...
 • kullananlarin kan bagisinda bulunmasinin sakincali oldugu ilac.