şükela:  tümü | bugün
  • oyunu baştan aşağı komple değiştiren bir mount & blade modu.

ilk oynadığımda bastığım snake cult mağarasında crossbowcu bir elemanı bir türlü kesmeyi başaramadıktan sonra tek atışta indirildiğimde zorluğuna hayran kaldığım mod. ondan sonra içine nasıl daldığımı hatırlamıyorum bile.

oyunda biraz ilerledikten sonra elflerle karşılaşıldığında ikinci bir çene düşmesi gerçekleşir zorluk bakımından. yoğamına dedittirirler.

oyundaki krallıkların ait olduğu kültürler, düz mount & blade'den çok daha belirgindir, kontrastı çok daha yüksektir. roma imparatorluğu türevi olan krallık "the empire", buram buram roma imparatorluğu kokar. müslümanlardan esinlenen "d'shar" ise çok feci bir çöl esintisi barındırır.

ekstradan eklenen knighthood order'lar, minor faction'lar, snake cult ve demon'lar gibi ufak çaplı düşük fantazi öğeleri, heartbeat quest'ler, ve daha niceleri ile çok zengin bir oynanışa sahiptir.

nedense oyun içindeki mekanların ve kişilerin isimleri çok kulağa yatkındır, karakterlerine çok uygun seçilmiş ve nedense tanıdık gelen isimlerdir. hani dizilerde falan bazen kişi isimlerini bir türlü öğrenemezsiniz ya, bunda hiç öyle olmuyor.

nedense şu ana kadar oynadığım en içine çekici, en sürükleyici oyun olmuştur. gerek müzikleriyle, gerek zorluğuyla, gerek atmosferiyle... yaşamaktan sıkılanlar için bir süreliğine çok güzel bir alternatiftir ;)
  • bannerlord beklerken oynamaya devam ettiğim mount&blade warband modu. aktif wiki'si var: yeni güncelleme gelmek üzere.. knighthood order'lar o kadar çok hoşuma gitti ki ben de modder olup bu tarz harikalar oluşturmaya karar verdim. bir de noldor ile karşılaşınca arka planda çalan müzik beni benden aldı.. şu an için sadece tercüme yapıyorum ama bannerlord çıkınca kodlamaya da başlamayı düşünüyorum.
    yağmur yağarkene dinleyin
  • bugün 3.9 versiyonu yayınlanmış olandır.