şükela:  tümü | bugün
 • doğal antibiyotik demek bence haksızlık olur arılara. hepsine teker teker teşekkürlerimi iletiyorum. müthiş bir şey bu propolis. düzenli kullanım sonucunda sonuç elde etmemek mümkün değil. isli viski tadına yakınsayan tadına zamanla alışıyorsunuz ama yine de bal ile karıştırmayı sabah zaten tadı sapmış ağzınıza daha uygun buluyorsunuz. mümkünse bal ile lakin düzgün kaliteli bir bal ile (tercihen kestane) ağzınızın içinde iyice sıvayarak ve emerek tüketiniz. dişetlerine de ayrıca iyi gelir.
 • tek kullanımlık minik şişelerde 2 liraya satılan, damlalıkla beraber verilen nispeten büyük şişelerde ise fiyatı 50-60 liralara kadar çıkan mucizevi doğal ürün.
 • bal arılar denen çalışkan elemanlar bu maddeyi bitki tomurcuk ve filizlerinden toplar ve kovana getirir.
  propolisi neden kullanırlar?
  -kovan giriş deliğini daraltmak için
  -kovandaki çatlak ve yarıkları onarmak için
  -kovandan uzaklaştıramadıkları nesneleri kaplamak için
  -ana arı yumurta bırakmadan önce petek gözlerini mikroplardan arındırmak için kullanırlar.
  propolis antiviral, antibakteriyel, antifungal ve antiparaziter etkileri olan on numara mikrop öldürücü bir maddedir.
 • bir arkadaşımın tavsiyesi sonucu tanıştığım alkol içeren arı ürünü. grip oluyorum derken çayıma 5-6 damla koydu, tadı da çok kötü değil. doğal ürünleri ilaçlara tercih eden benim gibi insanlar çok iyi bir antibiyotik alternatifi.
 • insülin diabet hastalarında hayat kurtarır ancak illa ki iğne olarak uygulanması gerekir; protein yapısındadır ve sindirim sistemini geçemez. sindirim sisteminiz bu değerli proteine de öküzün baldırında bulunan miyoglobin muamelesi uygulayıp paramparça eder; aminoasitlerine ayırır. ağız yoluyla alındığında çoğu kompleks molekülün kaderi de buna benzer; yıkım veya sıçmıkla atılım...
  arıların ürettiği bu maddenin hangi bileşiği, kilograma kaç mili veya mikro gram alındığında, hangi yolla alındığında, hangi mekanizmalar ile etkili olur, toksik dozu nedir soruları yanıtlanmadıkça sadece iyi bir pazarlama başarısı olarak anlatılabilir. bu yöntemle kola içince mutlu olacağınızı veya x şampuanını kullanınca saçlarınızın acayip seksi olacağını da söylerler.
  ayrıca bu bilgilerin çift kör, üstelik de güvenilir kurumların yaptığı, güvenilir dergilerde çıkmış kaliteli çalışmalarla ispatı gereklidir. (bkz: kanıta dayalı tıp) yoksa bilimsel diye diye iterler oranızı buranızı. ha siz her bilimsel denilene tapmaya devam edin isterseniz.
  şüphe ne güzel bir kelimedir şüphesiz ki!
 • (bkz: arı sütü)
  (bkz: arı poleni)
 • bu ürünü deneyen sözlükçülerin mesajla beni aydınlatmalarını istediğim ürün.
 • internette yer alan bilgilere bakılırsa tam bir mucize ilaç. fayda etmediği hastalık yok. ama hakikisi nerden bulunur, hangi siteye güvenilir hiçbir fikrim yok. daha önce kullanmış olan yazarlar nereden nasıl aldıklarını yazarlarsa faydalı olur.
 • karışımını adam akıllı yapmaktan tutunda, kaliteli malzemeyi bulmaya kadar ki süreci hızlıca çözmek için balparmak konuya el atmış.
  http://www.balparmakapitera.com.tr/
 • doğadaki en güçlü koruyucu, temizleyici, kapatıcı ve antibiyotik maddedir. işçi arıların kavak, meşe, kayın, okaliptüs, akasya ve kozalaklı ağaçlar başta olmak üzere değişik ağaç ve çalılardan toplayarak kendilerini dış etkenlerden, mikroorganizmalardan, diğer etkenlerden korumak için kovanı kapladıkları reçinemsi maddeye propolis denir.
  içeriğinin önemli bir bölümünü flavonoitlerin oluşturduğu propolisin bileşiminde ise polifenoller, fenolik asitler ve bunların esterleri, terpenler, steroitler, b1, b2, c ve e vitaminleri, aminoasitler ve mineraller yer alır.