• tatmin eder mi etmez mi bilmem ama hakkında bilimsel çalışma var, türkiye de yapılmış. bkz erciyes üniversitesi.
  • hakkında beeo ve nutral therapy adlı iki markanın övüldüğü ürün.

her iki marka da üniversite destekli. her iki marka da bilimsel görünüyor.

tüm entryleri okudum. beeo ile nutral therapy arasında kalmıştım ki propilen glikol icermemesi ile nt kazandı yarışı. o da deli gibi pahalı..

neyse ucuz olup alkol ya da pg içereni alıp ayağımdaki siğile sürerim artık..
  • yakın bir döneme kadar arıcıların yüzüne bakmadığı, onun dışında da halkımızın bilmediği bir yan ürün. neden bu kadar popülerleşti bilmesem de, kış aylarında hasta olmamak için güzel bir yardımcı.
  • beeo markasinin damlasini kullanmaya basladim. plasebo mu yoksa gercekten ise yariyor mu bilemem ama iki gundur az uyudugum halde oldukca enerjik hissediyorum. birkac yerimde cikan minik yaralara da suruyorum da onlarda henuz degisiklik yok, yine de ise yarayacagindan umitliyim.
  • vucuttaki tum iltihaplari, zararli bakterileri olduren dogal antibiyotiktir. vucut propolise karsi direnc gostermez ancak antibiyotiklere karsi direnc gosterir. vucuttaki sinir uclarina kadar etkilidir. kovandan alindiktan sonra 4 saat icinde tuketilmelidir. saklanacaksa soguk stabilizasyon yontemi uygulanmalidir. acikta durursa bir gun sonra etkisi %30'a, iki gun sonra etkisi %10'a duser.
  • piyasadaki ürünlerin büyük çoğunluğu hatta burada övdüğünüz beeo da dahil olmak üzere glikol yani bir alkol çeşidi içermektedir. çözücü olarak etil alkol veya alkol türevi olan propilen glikol gibi taşıyıcıların kullanılması durumunda, günlük kullanım miktarlarına dikkat etmek gerekir. özellkle damla sayarak buna dikkat edebilmek pek mümkün değil. dünya sağlık örgütü tarafından propilen glikol’ün günlük kullanım miktarı kilo başına 25 mg. ile sınırlandırılmıştır. bu gibi çözücülerin özellikle çocuklarda kullanılması sakıncalıdır. bu sebeple propilen glikol içermeyen ve tek kullanımlık ürünlerin tercih edilmesi son derece önemlidir.
  • içeriğinde bahsi geçen glikol içermesi sıkıntı mıdir yani bilen yesillendirsin bi zahmet
  • alkolle çözündürülenler dışındakiler tam çözülmüyorsa ve emilim sağlanmıyorsa malum iki büyük firma neden zeytinyagı içerisinde çözündürülmüş olanını satıyor? bilenler yeşillendirsin please
  • bu muhteşem antibiyotik hakkında bilgiler çok güzel. ancak nasıl ve ne sıklıkla tüketilmesi gerektiğini bulamadım. bilenler yeşillendirirse sevinirim.
  • 2.5 yaşında çocuklar için uygun, kaliteli hangisi diye merak ettiğimdir.
hesabın var mı? giriş yap