şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kaba tabirle pronet'in orjinali diyebiliriz. ya sahipleri arjantinli ama marka ispanyol. ya da sahipleri ispanyol ama merkezi arjantin'de. neticesinde global bir marka.
  • prosegur, ispanya’nın önde gelen şirketlerinden biri. türkiye’ye gelmiş. almanya’da kullanıyorduk. türkiye’ye gelmesi dolandırıcılığa dönmüş güvenlik sektörü için bir hayli önemli bir adım. taksi’ye karşılık uber’in gelmesi gibi.
  • ilk müşterilerine taahhüt yok sözü veren şirket. ben fikri aldım, alarmı da alırım bence. bknz: sevim koş prosegur’da kişiselleştirilmiş çağrı hizmeti var, taahhüt yok

bknz: prosegur türkiye ınstagram
  • arabaları on numara 5 yıldız olan güvenlik firması.

prosegur’dan önce güvenlik şirketlerinden birini kullandım. müşteri hizmetlerine bağlanana kadar veya bir şeyi iptal ettirene kadar sinirleriniz harap oluyor. vazgeçince de bin tl’ye yakın ödeme çıkardılar. ben de prosegur almaya karar verdim ve müşteri deneyimi sizlerle şöyle paylaşıyorum:

ev güvenlik sistemi almak ve müşteri ilişkilerini aradım. (444 5 442/prosegur) aynı gün servis ekibi geldi. keşif yapıldı. 2 gün sonra hareket sensörleri takıldı. müşteri deneyimi açısından baya iyi ekipleri var. korkutma veya taciz etme gibi bir pazarlamaları yok. hizmetlerinde de şimdilik bir sorun görmedim. umarım böyle devam ederler. tr’de güvenlik şirketlerinin en iyisi olabilir ama böyle devam ederlerse!
  • kısaca abonelik için taahhüt istemeyen lakin kurulum için 99 avro karşılığı tl isteyen, abonelik iptalini 4 ay önceden bildirirseniz ücret ödemediğiniz yoksa 4 aylık fatura bedelini sizden isteyen (tanıdık geldi mi), standart kurulumu 200 tl üzeri olan, sanırım 6/12 aylık sözleşmeler yapılabilen, rakiplerine göre daha kaliteli satış elemanları ve güvenlik cihazlarına sahip yeni güvenlik firması.
    aynı zamanda telefonda kesinlikte fiyat vermeyen, gereksiz bir biçimde illa eve gelmek isteyen firma.
  • abonelik ve montaj için kol gibi rakamlar çeken güvenlik firması. pronetin dolar sözleşmesinden kaçalım deyip gelmek isteyenler icin kucuk bi uyari. arkadaşlar gelmeyin tünel bombok bir yere çıktı
  • pronet'in tekelindeki piyasada can çekişen kullanıcılar için yenilikler vaadeden ispanyol güvenlik firması.

türkiye direktörü açıklamasında "mecbur oldukları için değil, memnun oldukları için bizi tercih etmelerini istiyoruz" demiş, pronet'in taahhüt zorunluluğundan bıkanlar için tercih olacak gibi duruyor.
  • evcil hayvan besliyorsanız alarm sistemimiz tanır ve yanlış alarmlar engellenir diye bir açıklama gördüm sitesinde. kafamı kurcalayan önemli bi meseleydi zira. varsa biri referans kodu versin de deneyelim.
  • türkiye’ye yeni giren dünya lideri alarm şirketi (bkz: pronet) in ki gibi tahahhüt zorundalığı ile değil memnuniyet politikası güderek çalışıyorlar güzel bir oluşum (bkz: netflix) (bkz: uber) gibi işlerini kalite ile yapıyorlar.
  • standart paketini (sözde indirimle) 33 dolar +kdv aylık fiyatla satan, doları 5.10 civarında 1 yıllık sabitleyen bir teklif sundular. özetle 200 tl aylık

yanlış alarmı minimuma indiren kontrol sistemleri, anlık görüntülü alabilen sensörleri, modeme elektrik kesiminde güç sağlayan sistemleri vs bir de ekstra sundukları duman sensörüyle beğenimi kazandı. bağlatacak gibi duruyorum.

kurulum için de ekstra bir 450 tl para alıyorlar(düz.505 tl) , tahaahüt ya da şu kadar indirim yaptık iptal ettirmek isterseniz cayma bedeli vermelisiniz gibi bir olayları yok , sadece 4 ay önce iptal ettirmek istediğinizi söylüyorsunuz, o başta verdiğiniz kurulum yanıyor tabi.

bu arada birini referans gösterirseniz, o da siz de 1 ay ücretsiz hizmet alıyorsunuz. (düşünen varsa yeşillendirsin ben yönlendireyim)