şükela:  tümü | bugün
 • öksürük şurubu. hedera helix * ekstresi içeriyormuş.
 • bitkisel öksürük şurubu. genellikle çocuklar için kullanılıyor.
  son zamanlarda kime sorsam çocuğuna bunu veriyor.
  bütün doktorların da dilinde. popüler ilaç diye bir şey varsa işte tam olarak o.
  işe yarayıp yaramadığı kişiye göre değişiklik gösteriyor ama çocuklara normal öksürük şurubu vermektense kesinlikle bu tercih edilmeli.
 • kbb'ci arkadaşımın tavsiyesiyle aldığım süper sıvı. bütün öksürük şuruplarını çöpe atın, bu yeter. trakeit'e bağlı öksürüğü bile kesiyor.
 • soğuk algınlığı geçtikten sonra devam eden öksürüğü bir anda durdurmayı başaran mucizevi bitkisel şuruptur. bir eczacının tavsiyesi üzerine kullanılmış, tavsiye ile yetinilmemiş araştırılmıştır.

  engelhard arzneimittel gmbh & co. kg firmasının 3. kuşak sahibi ve eczacı dr. karl engelhard, boğmacası olan kendi kızının bıktırıcı öksürük krizlerinden dolayı, 1949 yılında, öksürük giderici özellikleriyle bilinmekte olan hedera helix’in yani duvar sarmaşığı’nın iyileştirici özelliklerini araştırmaya başladı.

  engelhard laboratuvarlarında çalışan bilim adamları, tüm duvar sarmaşığı bitkisi incelendiğinde, en yüksek konsantrasyonda etkin madde ve bileşenlerin, bitkinin yaprakları içerisinde bulunduğunu keşfettiler. bu nedenle, prospan® etkin maddesi ve bileşeni için özel bir ekstraksiyon (özütleme) yöntemi geliştirildi.

  sonuçta, 1950 yılında prospan ilk kez almanya’da kullanıma sunuldu.

  prospan
 • ciğerim sökülesiye öksürürken yurt dışında asistanımın aldığı öksürük şurubu. tadı üzüm suyuna benziyor fakat tamamen katkısız, %100 sarmaşık yaprağından yapılan alman icadı bir ilaçmış.
  gerçekten tüm öksürük şuruplarını çöpe atın, bu sarmaşık yaprağı mucizevi bir şekilde öksürüğü kesiyor tamamen.
  türkiyede bazı eczalarda mevcut, 15tl gibi bir fiyatı var.
 • iki gundur cigerlerimi elime almadiysam sebebi bu suruptur. surup dedigime bakmayin ne tadi surup gibi ne verdigi his. ilik bitki cayi iciyormus gibi kayip gidiyor bogazdan. yerim. tadini ben cok sevdim. tavsiye ederim.
 • günlerdir öksüren ağabeyimin öksürüğünü bir çırpıda kesen öksürük şurubu.

  kutusunda alkolsüz, şekersiz, renklendirici içermez yazmakta. müslüman da, şeker kullanmayanlar da, doğallık arayışında olanlar da kullansın demişler.
 • eczacının tavsiyesiyle tanıştığım aylar süren öksürüğümü kesiveren mucizevi şey. yaratana, üretene şükürler olsun.
 • duvar sarmaşığı bitkisinden yapılmış, sağlık bakanlığı'ndan onaylı ilk bitkisel öksürük şurubudur ve gerçekten iyidir. 5ml'sinde 35mg duvar sarmaşığı yaprağının özü bulunur. sgk'nın karşılamadığı bir ilaçtır.
 • bronkodilatör ve sekretolitik etkisi ile antitussif özellik gösterir. bu özelliği hedera helix ekstreli içeriğinde yoğun olarak bulunan, bitkiye özgü saponinlerden ileri gelir. bitki doğada zehirli bir şekilde varlığını sürdürmesine karşın, prospanın içeriğindeki hali, aşırı dozda bile hafif ishal-kusma dışında bir etkiye neden olmamaktadır. hem 1 yaş üstü çocuklarda hem de yetişkinlerde güvenle kullanılabilmektedir. sabah, öğle,akşam kullanılmalı, çocuk dozu için 5'er ml, yetişkin dozu için 7,5 ml ölçüm yapılmalıdır. 1 yaş altı bebekler ve gebeler için herhangi bir güvenilirlik testi bulunmadığından, doktora danışılmadan kullanımı uygun değildir. içeriğindeki bitkisel ekstrenin homojenitesi bozulabilir olduğundan , mutlaka kullanılmadan önce çalkalanması gerekir.