şükela:  tümü | bugün
  • adndde 3.level wizard buyusu (abjuration)

    3. levelın güzel korunma büyülerinden biridir. cast edildiğinde, büyücünün dokunduğu tek bir canlı yaratığa(kendisi de olabilr tabii ki) kişinin ok, dart, mermi*, balta, crossbow oku gibi silahlardan asla zarar almayacak şekilde bir koruma sağlar. mancınık taşları, ballista okları, fırlatılan taşlar gibi büyük uzun menzilli silahlara ve küçük ama büyülenmiş misillere ( üzeirnde bir büyü olan ok, dart mermi ve balta gibi uzun menzilli silahlar) karşı da büyük ölçüde koruma sağlar(eğer zar değeri katsayıya sahip ise, mesela 2d4 vuruyor ise; bunu bir düşürür ve d4 haline getirir. eğer tek zarlık bir zarar söz konusu ise[d8 gibi] bu durumda da silahın -1 zarar ile efekt etmesini[d8 -1 gibi] sağlar).

    protection from normal missiles, lightning bolt, fireball, magic missile gibi tamamen büyü temelli menzilli saldırılara karşı hiç bir koruma sağlamaz.

    büyü, casterın her levelı için 1 turn boyunca aktif kalır ve casting timeı 3dür. şekillendirilmesi esnasında büyülü sözler ve hareketler dışında bir de kaplumbağa kabuğu parçası kullanılır.

    (bkz: mage büyüleri)
  • (bkz: misilleme)