şükela:  tümü | bugün
 • 20-30 gram arasinda yuksek protein iceren enerji yiyecegi. tadi ve gorunusu snickersa benzer. kalori miktari markasina gore 200-400 arasinda degisir... bir haslanmis yumurtada 6 gram protein ve 60 kalori oldugunu gozonune alirsak, vucut gelistiren bunye 5 adet yumurtadan alacagi protein ve enerjiyi bir bardan karsilayabilir... buram buram yumurta kokmaktan kurtulmak da cabasi... ayrica tadlari da hic de fena degil bunlarin...

  dusuk sekerli olanlari rejim yapanlara ogun atlatmak suretiyle faydali olabilir. tabi bol su icmek sartiyla. piyasada cok farkli markalar olsa da benim tercih ettiklerim builder's, met rx ve supreme protein'dir.
 • az önce steel bar diye bi tanesini götürdüğüm bildiğin çikolata tadında yiyecek. gayet leziz. bıktım lan yumurta yemekten.
 • trekking'de veya uzun tırmanışlarda kurtarıcı vazifesi görüyor.
 • epey bir protein bar denemi$ biri olarak soyleyebilirim ki en lezzetlisi balance'in cookie dough'lusu. besin degerleri tablosuna bakinca 50g barda (200 kcal) 17g $eker ve 15g proteinle oyle pek iddiali degil belki ama tadi ve yenebilitesi (evet, agizda eriyor) bakimindan denedigim diger barlari acik ara geciyor. bitirdikten sonra ikinci pakete goz dikiyorsun, o derece.
  onun haricinde hemen hemen her markanin fistik ezmeli olanlari cikolatali olanlarindan daha lezzetli ve yenilebilir. cikolatali olanlar cok agir ve ye ye bitmek bilmiyor.
  bir de tabi bu barlar genelde bir ton vitamin ve mineral barindirdigindan yogun fiziksel aktivite halindeyseniz ya da oncesindeyseniz guzel bir enerji boostu sagliyorlar. bir nevi aslansin, kaplansin, aci yok rocky.
 • daha ucuz alternatif olarak ton balığı tercih edilebilir. bir protein bar ortalama olarak 30 gr protein içerirken, ton balığının 150 gr'lık kutusunda 38gr protein var.
 • geneli iğrençtir. içindeki yağ oranı arttıkça, tadı güzelleşir. e o kadar yağlı olduktan sonra giderim marketten normal çikolata alırım.

  kesinlikle uzak durulması gereken tat ise: optimum'un peanut butter'lısıdır. tadı iğrenç ve ötesidir. saman gibidir. aklıma geldikçe midem kalkıyor, öğk.
 • toz proteini sütle karıştırıp içmekten, sıkılan ve sütün tadını unutanlar için alternatif sporcu besini. açarsın paketini yersin, babalar gibi yanında da taşırsın.

  tozlara oranla protein miktarı daha düşüktür. ayrıca toz proteinler sıvı halde vucuda alındığından daha hızlı ve kolay emilir. protein barların tadları (bkz: iyi kötü çirkin) olarak değişiklik gösterebiliyor. daha önce taddığınız ya da bildiğiniz protein barı almanız sizi kötü suprizlerden koruyacaktır.
 • soya** proteinin maksimum katma değer* katılmış hali.
 • çok fazla karbonhidrat, hatta şeker içerdikleri için işlevsizler. kuru protein kaynağı olarak, taşınması daha kolay olsa da, bu avantajlarını kaybediyorlar.
 • çok fazla bir bilgim yok ama şu ürünün tadı (bkz: xpack bar) gayet güzel.

  http://www.xpronutrition.com/…/gg-11-2012/xpack.jpg