• kronik böbrek yetmezlikli hastalarda önemli yer edinen beslenme biçimi. proteinden zengin diyet afferent arteriollerde vazodilatasyona neden olarak renal kan akımını ve gfr'yi artırır. bunun sonucunda glomerüler hasar daha da artar. hem bu nedenle hem de proteinlerin yıkımından oluşan ürenin miktarını azaltmak için protein diyeti 0.6-0.8 gr/kg/gün olarak düzenlenir.
  • müsabık bir arkadaştan protein ağırlıklı karma bir beslenme programı aldım. haftanın iki günü aynı programın sadece protein kısmını tüket ama o günlerde de antrenman yapma dedi. dün ilk günü geçirdim, afedersiniz amına koyim böyle diyetin. ton balığı yumurta falan neyse de haşlanmış tavuk-hindi göğsü (kuru kuru) yemek gerçekten dayanılacak işkence değil. bunu yapıp yarışmaya hazırlananları daha bir takdir ettim. zira sadece protein alınan günlerde bariz bir şekilde enerji eksikliği yaşıyorsunuz, gücünüz olmuyor gerçekten.

siz packs olsun diye giriştim ama sanırım 3. seferi göremicem. süt, yoğurt, kaşar peyniri, beyaz peynir falan da yok dedi, minimum yağ-karb, maksimum protein olacakmış. peh..
  • vücudun sentezleyebileceği protein miktarı kilo başına 1-2 gramdır.arta kalanlar karaciğer tarafından yağ olarak depolanır.gereğinden fazla protein kabızlık, kanser gibi hastalıklara neden olur.optimum sentez için proteinin yanında glisemik indeksi düşük karbonhidrat alınmalır.
  • diyet yapilan sure boyunca karbonhidratlardan uzak durulan, ana besini et gibi proteinlerden olusan diyet.*

en bilinen ornegi icin (bkz: atkins diyeti)
  • çok protein almak gibi algılanan oysa ki karbonhidratı ve yağı azaltıp proteini yüksek tutarak yapılan diyettir. diyetin amacı genelde yağ oranını düşürmek.
  • 3 ay gibi sürede 101 kg dan 79 kg'a düşmemi sağlayan ve bu sürede kas kaybına yol açmayan vücudun besinleri yakma sıralamasına dayanarak en son yanacak proteinin vücudu daha fazla enerji harcamaya zorlaması sistemiyle çalışan, bir kesimin kötülediği ama fransızların hayat biçimi olan diyet
  • adam gibi yapılmadığında -ki herzaman bizde olan şeydir- vucut yakıtı olan karbonhidratı alamadığından hastanelik olursunuz, tanıdığım vucut geliştirme yapanların %10'u bu şekilde hastane ziyaretinde. gidin adama gibi abartmadan karbonhidratınızı alın, sporunuzu yapın, sağlıklı kilo verin.
  • bankadan kredi çekerek yapmayı planladığım diyet.
hesabın var mı? giriş yap