• her daim aşırı tüketimin değil, kimi zaman da yoksunluğun ve yoksulluğun işaretidir. protein zehirlenmesi diyince benim aklıma, 2002 yılında, diyarbakır’da okulda dağıtılan sütten zehirlenen çocuklar gelir. hatırlayan hatırlar, üzeri lıkır ile mıkır karikatürlü o pastorize sütler aslında bozuk değildi. laktoz intorelansından sancılanmıştı çocuklar. mideleri sütü tanımadığı için... bu arada, nüfusunun yüzde 45’inin 20 yaşın altında olduğu ülkemde, kişi başına yılda sadece 6 litre süt tüketilmektedir.
    hani şimdi sizin beslenme çantanıza hükümetten günde 200 mililitre süt gelir ve bedenleriniz okuldan eve sapsarı iskelet gelir... “ıstakozlu makarna, midyenin ve balığın her çeşidi, havyar, balık yumurtası…”, hani şimdi siz milano'daki "la grande bouffe" ziftliğinden bildiren şenay düdek hanımla aynı dertten mi muzdaripsiniz! ne acayip nikbinlik...
  • antremandan sonra 5 adet 3000'lik aminoasit, 1 saat sonra 100 gr tavuk + 30 gramlik whey protein tozunu caktiktan sonra sabah dudaklar, dil ve cene altindaki lenf bezleri sismis sekilde uyanmaktir. eczaneye gidip azar yemektir, xyzal diye bir ila almaktir. en azindan simdilik bu kadardir.