şükela:  tümü | bugün
 • üç kez çekildiği takdirde bir kiracinin feci aleyhine olan olay... kira gecikirse olur...
 • lutherin vatikanda yerleşik katolik kilise uygulamalarını propeto etmek için kilise kapısına astığı metnin adı, ki protestan mezhebinin bu adı almasının sebebidir.
 • huseyin pazarci'ya göre protesto, bir hukuk kisisinin belirli bir durumu, bir davranisi ya da bir iddiayi yasal bulmadigini belirten ve bu yolla kendi cignenen ya da tehdit edilen haklarini sakli tutmayi amaclayan bir tek tarafli hukuksal islemdir ayrica.
 • noter aracılığı ile gönderilen ihtarname
 • gecenin bi vakti üsküdarda soyunarak birinin gerçekleştirdiği söylenir, ne kadar doğrudur bilinmez.*
 • memelilerin sosyal bağlarının kopması durumunda verdiği en temel tepkidir. çoğu psikiyatr bu tepkinin dopamin ve norepinefrin denilen nörotransmiterler ile yakından ilgili olduğunu düşünür. bazılarında kronik bir dopamin yüksekliği söz konusu olabilir. (bkz: protest sarkı) (bkz: protest siir)

  memeli hayvanlarda bu iki kimyasal maddenin kan seviyelerinde yükselmesi durumunda, terkedilen hayvan önce korkuya kapılır, sonra yardım çağırır ve kendisini terkedeni (hayvanlarda terkeden genellikle annedir, terkeden eşinin peşine düşen dağ leoparına rastlanmamıştır) aramaya başlar. bu genel durum hayvanın yeni durumunu protesto etmesidir zira hayvanlar aleminde de intihar eğilimli olanlar mevcuttur.
 • sol kolona bakan yazarın;
  kadın bedeninin en güzel yerlerinin adını içeren başlıkların dolup taşıması sonucu;
  beyin/bilgi/düşünme/ eylemi gerektiren başlıkların es geçilmesi sonucu;
  fantezi pıtırcıklarına karşı yapmayı düşündüğü
  ama
  destek de bulamayacağını bildiği eylem/eylemsizlik
 • katılımcıların bayrak yaktığı, kukla parcaladıgı eylemdir. genelde protesto edilen ülke/kişi uzerinde pek bir etkisi olmaz bu tür hareketlerin, protesto eden ülkenin ise turizm rezervasyonları iptal edilir falan.

  katılımcılar aksam eve gelince;

  - ana ben bugun bushun kafasını koparttım, danimarka bayragı yaktım, yarın bak türkiye rezervasyonları nasıl bıçak gibi kesiliyor.
  - oh ettin oglum
  - eheheh

  şeklinde övünebilirler kendileriyle.
 • aşkta ayrılığın evrelerinden biridir... reddedilme, terkedilme yoluyla gelen iki evresi vardır aşk acısının. biri protesto (karşı çıkma), diğeri ise boyun eğme'dir.

  bu evrede terkedilen aşık, terkeden aşkını geri kazanmaya odaklanır. ilişkinin neden bittiğine dair kafasında farklı senaryolar geliştirerek çözüm aramaya, karşısındakini yeniden kazanmaya çalışır. bu evrede taciz derecesinde abartılı davranışlarda bulunabilir. aşkının karşısında küçük düşmeyi göze alıp, yalvarabilir, mektuplar, mesajlar gönderebilir, ortak dostlardan yardım arayışına girebilir, tehdit edebilir.

  protesto, tüm memelilerde görülen temel bir davranıştır. vücut kimyasıyla da doğrudan ilişkilidir. sosyal bağın kopmasının ardından birey protesto davranışına yönelir. çoğu zaman, protesto istem dışı olarak ortaya çıkar. annesinden ayrılan hayvanların ortaya koyduğu davranışlar da buna örnektir. terkedilen, önce korkar, sonra yardım çağrısında bulunur ve annesini aramaya başlar...

  protesto davranışının şekli kişiden kişiye farklılıklar göstermekle birlikte, terkedenle aralarındaki oluşmuş bağ ve terkedenin sonraki davranışları da bunda etkili olur. reddedilenin aşkı abartılı olarak artma eğilimi içindedir. ayrılık endişesi beraberinde panik ve öfkeyi de birlikte getirir. bir ilişkinin ardından terkeden dürüstlük ve şevkat ile yaklaşsa dahi, terkedilende öfke kaçınılmaz olarak belirecektir. aşk bitmeye yüz tuttuğu zaman beyin tutkuyu öfkeye dönüştürür.

  öfke aslında insan sağlığı açısından zararlıdır. tansiyon yükselir, kalp ve bağışıklık sistemi üzerinde baskı artar. ancak yine de öfkenin varlığı evrim süreçlerinden süzülüp geldiğine göre bir anlamlı olmadır. büyük ihtimalle öfke üreme ile ilgili bir sorundan dolayı evrim aşamalarında ortaya çıkmıştır. protesto aşamasında ortaya çıkan öfke ve boyun eğme aşamasında ortaya çıkan umutsuzluk depresyonun belirtileridir. depresyon ise yardım çağrısı olarak dış dünyaya verilen bir işarettir. böylece depresyondaki kişinin normal hayatına dönene kadar geçirdiği sürede, işareti alan çevresindekiler onun ayakta kalmasına yardım ederler. depresyonun diğer bir yararı ise insanın kendisini tanımasına olanak vermesidir.

  yapılan çalışmalar bu aşamada ortaya çıkan öfkenin aslında aşka engel oluşturmadığını gösteriyor. yani, kişi aynı anda hem öfke duyup; hem de aşkını yaşatabilir. atalarımız, "büyük aşklar büyük nefretlerden doğar" sözünü boşa söylememişler.

  beklenen ödül uzun zaman gelmeyince öfkeli aşık mücadeleden vazgeçer. boyun eğme aşaması başlamıştır ve onu yeni işkenceler beklemektedir...