şükela:  tümü | bugün
  • linkteki akıl yoksunu sözüm ona solcu tiplerdir. sonra ağlamayın neden ülkenin solu iktidar olamıyor diye. allah akıl fikir versin.
  • sayesinde sabahtan akşama kadar azar işitip eşşek gibi koşturan, üzerindeki baskıdan ötürü canını tehlikeye atıp o siparişi yetiştiren bir emekçinin muhtemelen yapılan sipariş kadar maaşı eksilmiştir.

(bkz: aldığın nefes zarar)

edit: kufurler ve salyalar sacarak maaslardan kesilmiyor diye ana avrat duz giden arkadaslar, siz burger king'in adami misiniz?

edit2: buyuk bir zevkle salladigimi belirtiyorum, "ulan acaba adamin maasi eksilmis midir olur ya hani?" diyerek. fakat bu sallamamin ozunde, vaktinde (seneler once) adini vermeyecegim bir pizza sirketi kuryesinin gec gelen pizzalara hediye edilen pizzalar icin bu paralar bizden kesiliyor" demesi yatiyor. daha sonrasinda takriben 6 ay sonra hatta, kuryelerin "ya bize giren cikan yok, ikinci pizzayi soyleyin sizin hakkiniz" demeye baslamasi ile var olup olmadigi mechul olan bu uygulamanin tedavulden kalktigini ogreniyoruz. ama yetmiyor, boyle bir ihtimale karsi bunu buraya yaziyorum. daha da mesaj atan, "yalan yanlis bilgi yaziyorsun" diye ikinan arkadaslar, asagida yalan yanlis bilgiler girenlere inat adamin maasindan boyle bir kesinti yapilmamistir, iste bunlar da belgeleri belgelerle konusuyoruz hodri meydan!" tarzi entry'ler girmekte ozgurdur. ben bunu silmeyecegim kardesim, size inat silmeyecegim kalsin boyle yalan yanlis bilgi.
  • gereksiz bir eylemdir. o küçük çocuğa yapılanın izahı yok özrü de yok elbette ama burger king'i protesto etmek için kuryeyle oynaması hiç hoş değil. sadece kuryeyi ayağına çağırmış oldu olan bu. onlara yapılacak tek protesto burger king'ten hiçbir şey almamaktir.
  • kuryenin tepkisini tebrik etmemizi gerektiren olay.

bütün gün paket dağıttıktan sonra akşamüstü böyle saçma bir olayla karşılaşsam böyle sakin kalabilir miydim acaba ? gerçi yüz ifadesinden o an hangi sülale mensubunu andığını görebiliyoruz ama yinede verdiği tepki, sakinliği takdir edilesi.
  • mis gibi burger king baskını yapmak varken bir emekçi üzerinden protesto devşiren tiptir. çocukcağız müdürüne onların dediği şekilde olayı nasıl aktarsın? yanlış bir şekilde aktarsa diyelim bunun sonuçları daha fena olmaz mı? bunlar düşünülmediğinden ancak video ile sağlanacak belli bir popülerlik söz konusu olacaktır.
  • solculuk işçi hakkını korumak ile başlar. yani temeli bunla başlayan bir şeydi. ulan sen o garibim işçi çocuğu eve çağırdın da burger king'e darbe mi vurdun. bir de show gibi videoya almışlar. allah bildiği gibi yapsın ne diyeyim.
  • burayı okuyorsa ya da burada yazıyorsa hiç kusura bakmasın, dalyarağın tekidir. muhtemelen yaptığı bu eylem de bu protestoyu yapan sikikten çok daha fazla emekçi bir kardeşimizin azar yemesiyle sonuçlanmıştır.

madem ki protesto edeceksin, götünü kaldır da git bir burger king'te görüşebileceğin en yüksek kademeli çalışanı bulup ona söyle söyleyeceğini. asgari ücretle çalışıp üstlerine derdini anlatamayacak bir garibanı ayağına çağırma.
  • düşününce gayet mantıklı bulduğum eylem. gayet güzel bir şekilde anlatmış arkadaş dertlerini, kuryeden de olumsuz bir laf duyulmadığı için gayet insancıl şekilde başlamış ve bitmiştir protesto. ben beğendim ama firmayı gerçekten rahatsız etmek isteniyorsa genele yayılması elzemdir.

bu arada maaş denmişte kimsenin maaşından kesinti yapılamaz böyle bir protesto dolayısıyla. firmanın yapacağı tek şey aynı adrese bir daha sipariş yollamamaktır.

ayrıca gündemden bu kadar bihaber insanların varlığı nedense beni gerçekten irrite ediyor.

edit: arkadaşlar, protestonun amacının müesseseye maddi zarar vermek olduğunun farkındayız umarım. kuryeye ters bir müdahale yapılmamış, misal bağıra çağıra slogan atılmamış yüzüne karşı, dövme teşebbüsünde falan da bulunulmamıştır. adamlar kendilerini ifade etmişler ve gönderilen siparişlerin tekrar satılamayacak hale gelmesini sağlamışlardır. olay bundan ibarettir...

zorunlu edit: arkadaşlar, biz aynı videoyu mu izledik acaba? kesinti yapılmayacak adamın maaşından. protestocu arkadaşlar, halihazırda mesai saatleri içinde çalışan işçinin zamanını/firmanın iş gücünü çalmışlar ve siparişin firmaca tekrar satılamayacak hale getirilmesini sağlamışlardır. emekçi kardeş siparişe oraya gitmeseydi bir başka haneye/işyerine gidecekti mesai saatleri içerisinde olduğu için zaten. nedir bu nefretinizin nedeni? videoyu nerenizle izliyorsunuz? halihazırda nefes almaya devam ediyor musunuz? merak ediyorum...

tüm yorumları okuyorum ama tek mantıklı bulduğum şey şu entyler arasında; "ben olsam kuryeye en azından bir bahşiş verirdim."
  • tam bir şapşik olan adamdır.

ulan kapının önüne kadar gelmiş buram buram mis gibi kokuyor ve sen yemeği içeri almıyor geri gönderiyorsun. hangi oburluk kitabında yazar lan bu sorarım? feci canım çekti şu an bi' steakhouse söylüyorum hemen.