şükela:  tümü | bugün
  • malatya'da yaşayan kayısı üreticisi arkadaşlardır. çok büyük bir zeka örneği...
    http://odatv.com/…-protesto-olur-mu-0210171200.html
  • bir malatyalı olarak söylüyorum; 1 kasım'da %67,70 ile hükümete destek veren, referandumda %69,60 evet oyu kullanan malatya çiftçisi hiç ağlamasın, kendi düşen ağlamaz atasözü hala yürürlükte...
  • geziciler nerdesiniz ağaçlar gidiyur.

mallıktır başka ne olabilir. ürününü satamadın diye ağaç mı kesilir. ürün fiyatların düştü ise başka bir ürün yetiştirin çağa biraz uyum sağlayın. dedeleriniz bile aynı ürünü yetiştiriyordu yeter artık biraz dinamik olun.

gereklilik editi: gezicileri soranı siksinler diyeni siksinler. sikception da yaptırdınız ya neyse.
  • hem akp ye oy ver hem ağla. ohh ne güzel ülkeye bak anasını satim; fındık üreticisi fındıkları keser, domatesçiler domatesleri döker, çay üreticisi çayları keser, kayısıcılar kayısıları keser. prezervatif de 25 lira oldu bu ara. göreyim götünüzü hadi.
  • olan ağaçlara olmuş. o kadar akpliler ki herhangi bir şeye zarar vermeden haklarını bile savunamıyorlar.

(bkz: çok akp annecim)
  • adam olmayınca böyle şeyler normal.
  • tam bir gerizekalılık örneğidir. maliyeti karşılamıyormuş, lan amına koduğumun malı sen o ağacı keseceğine ona bakım yapma o zaman, cana neden kıyıyorsun?

gezicileri soran olmuş, geziciler siksin sizi.
  • geçen fındıkkafalar da aynısını yapıyordu. yok öyle hem ayranım dökülmesin, hem ...

tanım: yarın iki kere ağlayacak olan kimselerdir.
  • bu daha başlangıç mücadeleye devam sloganları atılırken bu tiplemeler tilevizyon başından göbeklerini kaşıya kaşıya küfür ediyordu. aslanım biz o meydanlarda sizin için de bağırdık ama sizde bunu anlayacak kafa nerde?

beter olun diyeceğim ama diyemiyorum. gözünüz geç de olsa açılıyor ama kazık yarıya kadar girdi siz sessiz kaldıkça götünüzün üzerine oturamayacak hale geleceksiniz.
  • beter olsunlar. ağaç keserek protesto ediyorsun sen daha yaptıgın işe saygılı degilsin, doğayı zerre sevmiyorsun. ağaç ulan o. senin dalından tohumunu çaldığın bitkidir. bari saygı göster köpek.

türk köylüsünü öyle sempatik, evinin kapılarını açan, yemegini paylasan falan sevecen tipler olarak görmeyi bırakın. türkiyeyi ben karıs karıs gezdim. birkaç istisna insan hariç tamamı güce tapar, dedikoducudur, para sözkonusu olunca kızını bir öküze satar. işine gelmeyince de töre diyip öldürür. içten pazarlıklı ve sinsidir.

öyle başınızın üstüne koyacak hale getirmeyin lütfen bu adamları.

hele hele fotograflar görüyorum "köylü amca çok şirin" falan diye liseli üniversiteli kızlarımız turist olup sarılmıs poz vermişler aman diyim kızlar aman!