• herbal olanı zombi sümüğüne benzeyen sabun.
  • antibakteriyel bir sabun markası. kullanmadan önce iki kere düşünmek gerekiyor. önceleri ben de kullanırdım sağlıklı yaşam ayağına 'ohh miss, gitsin bakteriler, gelsin hijyen' tadında. bölümden` : kimya ` bir hocamın yaptığı uyarıyla bazı soru işaretleri oluştu ve biraz araştırdım.

sonuç: antibakteriyel sabunlar zararlı bakteriler kadar vücut için yararlı bakterilere de etki ediyor, yani herhangi bir seçimliliği yok. böylece siz iyi bir şey yapıyorum derken aslında yararlı olan, hatta zararlı bakterilerle savaşan bakterileri de öldürüp bağışıklık sisteminizi de zayıflatıyorsunuz.bununla ilgili bazı araştırmalar da yapılmış:

--- alıntı ---
    abd’deki michigan üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre anti-bakteriyel sabunlar, normal sabunlara oranla önemli bir fark yaratmazken, aksine bazı önemli mikropların direnç kazanmasına da yardımcı oluyor. abd’li uzmanlar, bakteri öldüren sabunların, antibiyotiklere ve antibakteriyel maddelere dirençli bakterilerin gelişmesine neden olduğunu ileri sürdü. halbuki bu sabunlar, salgın hastalıklardan korunmanın en etkin yollarından biri olarak gösteriliyordu. bilim adamları, bakterilerin bu sabunlardaki öldürücü maddelere karşı direnç kazandığını ve ölmediğini söyledi.

--- alıntı ---

diğer bir önemli nokta da bakterileri öldüren bu sabunların virüsleri öldürmüyor olması, yani mucize beklememek gerek.

eğer bu tür sabunları kullanacaksanız, unutmamanız gereken diğer bir konu; sabunun işlevini yerine getirebilmesi için ellerinizle sabunun en az iki dakika etkileşmesi gerekmekte, elimi suyun altına sokayım, iki sabunlayıp durulayayım yerine biraz sabırlı olmak daha iyi sonuç verecektir.
    ` : niye taktıysam bu kadar sabuna`
  • sakal tıraşı için tek şey. tüm tıraş köpüklerinin zartık zannederim canı cehenneme fikrimce. tahriş etmiyor, jileti kullanmaya dair hiç biz zorluk çıkarmıyor, temizlenmesi kolay, ferahlatıyor, cildi kurutmuyor ve yakmıyor.

beyler deneyin. bir gece üst üste iki defa tıraş ettirdi sakallarımı; ikincisi sırf keyif için idi.
  • süper sabun.şöyleki insan elini yıkayınca elindeki bakterilerin bağırdığını "yapma abi gözünü seveyim" diye inlediğini hayal ediyor.bir de böyle "aha şimdi amınıza koydum" turuncusu bi rengi var insan kolonya niyetine kullanıyor.ne kadar etkili bilinmez tabi
  • askerdeyken hijyen işini mümkün mertebe sağlayayım diye almıştım bunun yeşil mi mavi mi ne, o renkten olanını.. 5 ay da güzel güzel kullandım.. sağolsun asker arkadaşları da mezarcı değildi, bulaşmadılar sabunuma.. ama yalnız şöyle bir sıkıntı oldu sonra; bu sabuna başka yerde denk gelince ister istemez askerlik günlerine dönüyorum..
  • her kokladığımda sanki en seksi erkek parfümünü kokluyormuşçasına kendimden geçtiğim müthiş ürün.
  • arada duş bile aldığım sabun
    (bkz: sen istiyor duj verejek 50 dolar daha)
  • sigara kokusuna karsi etkili çözüm sunan sabun.
  • ismi saniyorum* protectsin kanirtilmis hali olarak dusunulmustur.
    ilginc olan turkiye'de satilan sivi sabunlarinin ustunde turkce "bakterilere karsi koruyucu sivi sabun", ingilizce "protective liquid soap against bacteria" yazarken; turkcesinde "sivi sabun"un alti ciziliyken, ingilizcesinde "against bacteria"nin altinin cizili olmasidir.
  • maksimum korumayı tüm gücü ile hissettiğimiz sabun. özellikle gün boyu her türlü mikrop ve bakteri ile içiçe yaşayan insanlar için iyi bir arınma aracı.. şöyle söylemek gerekir sadece kağıt ve bozuk para ile taşınan mikropların haddi hesabı yoktur. enfeksiyon kapma tehlikesi sürekli tehdit ederken böyle bir önlem almak gerçekten doğaldır.
    ayrıca kokusu ve yıkadıktan sonra verdiği ferahlık duygusu insanı mest eder..
hesabın var mı? giriş yap