şükela:  tümü | bugün soru sor
  • batman'da vahsi hayvanlar icin birakilan tuzaga yakalanip kollarini kaybeden sincaba aydin universitesi'nde protez gelistirilmis. surada gorulebilir https://www.youtube.com/watch?v=p-fzabztnk4

    bu vesileyle ormana tuzak birakmanin ne kadar sacma ve zararli bir sey olduguna dikkat cekelim. bir minik sincap kollarini kaybettiginde yazik ama daha buyuk bir hayvan tuzaga yakalanip aci cekerek oldugunde mustehak mi?
  • biliyorum duyarını sikeyim diyeceksiniz ama videoyu izleyince ufak, masum ve ağaç kemirmekten başka bir amacı olmayan bir canlının insan gibi orospu çocuğu bir tür tarafından yarım bırakılmasına kötü oldum. kim bilir nasıl hissetmiştir kolları kopunca? düşünün bunu insanlara da yapıyoruz.
  • "kolları kırılan sevimli sincabın yaşam mücadelesi" başlığı altında gündeme gelen ve adım adım cerrahi operasyonlarla burada bahsedilen protezlerine kavuşmuş talihsiz sincap karamel'in hikayesidir bu...
    çoğu kişinin her gördüğü ve duyduğu yerde "yaşamaz, ölür bu" diyerek umudu kestiği bir ortamda, sincap karamel'in iyileşmesine ve hayata sıkı sıkı tutunmasına vesile olan tayfun demir gibi duyarlı hayvanseverlere ve sağlık ekibine teşekkür ediyoruz.
    iyi ki varsınız...