şükela:  tümü | bugün
  • büyük baş yöneticilerin trafiğe takılmadan geçebilmeleri için bir şeridin onlara ayrılıp diğer sürücülerin çıldırtılmasıdır.
  • genelde istanbul trafiği nin kilitlenmesinin ana nedendir. köprülerde aynı anda 3 intihar girişimi gücündedir. açıkça söylenmese de herkes bunun rte nin özellikle iş çıkışı veya cuma namazı saatlerinde istanbulu bir baştan diğer başa gezme tutkusu olduğunu bilir. otursun yeni sarayında yeni türkiyenin keyfini çıkarsın veya çalışsın ne işi var istanbul'da zır pırt.
  • bu ara çok sık olmaktadır. ulan altınızda helikopter var kullanmıyorsunuz ok, tamam bize saygınız da yok onu da anladık ama akşam iş çıkışı yol daraltmak nedir? iş çıkışı lan bu. bu insanlığa bile sığmaz. zaten milletin anası ağlıyor trafikte, haftada bir de sen geçirme artık.
  • her seferinde ahmet necdet sezer'i bir kere daha hatırlamamıza neden olan çıldırtıcı trafik sebebi. avupa standartlarında mütevazi bir cumhurbaşkanını sebepsiz harcadıktan sonra neden bizde işine bisikletle giden başbakan, otobüs/metro kullanan cumhurbaşkanı yok diye sormayın; kırmızıda duran cumhurbaşkanının kıymetini kadrini ne kadar bildiniz ki? başkanlık oylamasında da yetmedi daha fazla yolları kapat diyerek oyunuzu verirsiniz. bu yapılanlar size az bile...
  • bu aralar çok yoğun bir şekilde uygulanmakta olan faaliyet. sanırım yalnızca siyasi figürlere değil yakınlarına da uygulanıyor diye düşünüyorum, zira ankara'da konuşma yaparken istanbul'da ikamet ettiği alanlarda 30-40 araçlık konvoy görmüşlüğüm vardır. hatta ve hatta uzunçayır'dan gelen köprü yoğunluğu sırasında buradaki 2 şeridi tamamen kapatıp altunizade bağlantısı tamamen rahatlatılmıştı. saat 9'da 10 dakikada karşıya geçmiştim sayesinde ama nolursa olsun dayanılacak gibi değildir. çünkü bir önceki cuma da zincirlikuyu bağlantısını köprü yönünde 1 şeride düşürmüşlerdi, metrobüs durağından köprüye yarım saatte bağlanamamıştım (mesafe 200 metre değil).

velhasıl kelam işin suyu çıkmıştır. (bkz: yeni türkiye)