şükela:  tümü | bugün
  • 20 haziran 2017'de duyuracaklar ayrıntıları.
    https://protonvpn.com/
  • tomato, ddwrt, openwrt gibi custom router firmware'ler ile henüz çalışamadığından mütevellit, diğer servisleri bitiremediği gibi sallamayacak da vpn servisidir.
  • bedava olarak da vpn hizmeti sağlayan şirket. bedava ne la, gizliliğin bedavası mı olur?
  • tanım: cern'e ait olduğu söylenen, superonline'daki tüm vpn ihtiyacını gideren (bkz: anladın sen onu), ücretsiz versiyonu ile 3 ülkeye bağlanabilen, neredeyse tüm os'ler ile uyumlu versiyonu bulunan ve hızı gayet iyi vpn uygulaması.

an itibariyle kullanmaktayım. donanımhaber'de incelemesi de mevcut. tavsiyedir.
  • tarayıcı eklentisi yapmadıkları sürece kullanmayacağım vpn hizmetidir. tüm bilgisayarın ağını vpn'den geçirmek istemiyorum çünkü. kolay devre dışı bırakılabilen bir eklentisi çıkana kadar denemeyeceğim bile. her platformda ve her tarayıcıda eklentisi olan windscribe kullanmaya devam. reklam gibi oldu, ama değil seviyorum kendisini.
  • 40-50 deneme sonrası belki hasbelkader bir server'a bağlanmayı başarabilirseniz gayet hızlı servis veren vpn sağlayıcı.

gerçekten hızlı, ama. ama'sı var işte.
  • bağlantı sorununu birkaç gündür yaşatan vpn sağlayıcı. free seçeneği düşük hızla sınırsız bağlantı vaad ediyor da nerden bilsinler bizim ortalama internet hızını.

edit: baya baya bozuldu, kaldırdım. yapacağınız işin...
  • bağlanabilsek güzel vpn aslında. bilgisayara kurduktan sonra bir haftalık deneme üyeliği verdiler hatta anlamsız bir şekilde denemenin bitimine 2 gün kala bir hafta daha uzattılar. en iyi ihtimalle 3-4 sunucu denedikten sonra bağlanabiliyorsunuz ama o da şanslıysanız. ben genellikle hollandaya bağlanmaya çalışıyorum, zaman zaman netflix hollanda içeriğini izlemeyi başarabildim hata almadan*. ücretsiz sunuculara girebilenlere helal olsun.
  • bugün itibariyle hakkın rahmetine kavuşmuş vpn servisidir. istedikleri kadar engellesinler, yine bir yolunu bulur gireriz.
  • ücretsiz olanı engellenmiş olduğu söylenen ama ücretlisiyle şu anda bu mesajı yazıyor olduğum, söylenenlerin aksine gayet seri bağlantı sağlayan ama yine de maalesef tarayıcı eklentisi olmayan kalite kokan vpn.

edit: premium da patlamış. geçmiş olsun.
    edit2: ikev2 denilen bir dalgası var onun üzerinden bağlanılabiliyor hala şükür.