şükela:  tümü | bugün
  • ankara merkezli bir nakliye şirketi.. evimizi taşırken tercih ettiğimiz için bir kere daha şanslı saydım kendimi. kesinlikle tavsiye ederim. kusursuz hizmet sunmakla birlikte sözlerinin arkasındalar..
  • tavsiye etmeyeceğim firmadır. vaat ettiklerini yerine getirmez ama hak etmedikleri parayı almayı bilirler. şikayetlere hızlı geri dönüş yaparlar bu güzel ama giden gittikten sonra ne fayda?
  • kesinlikle tavsiye ettigim firmadir. hem hizli hem de cok duzgun tasidilar. paketlemeyi ben kendim yapmistim, ben iyi paketlemisim demekki onlarda duzgun tasiyinca bir copume zarar gelmedi. biraz koltugumuzun ustu leke olmus, baktim adamcagiz sikayet etmiyim diye almis eline bezi sabunu lekeyi siliyor. dedim bisey olmaz senin canin sagolsun. is bitince memnuniyet formu gibi bisey doldurttular, cok guzel seyler yazdim. adamlar yaz gunu kan ter icinde calistilar sagolsunlar. bide gercekten profesyonellerdi, boyle usluplari olsun, giyimleri olsun.
  • uzak durulması gereken firma. hayaller messi gerçekler sabri. 7 kere ev taşıdım en kötüsü bu firma bak bir tanesi eşyayı bırakıp kaçtı bunlardan daha iyiydi.
  • "biz hassas çalışırız", "profesyoneliz" diye geçinip yaptıkları işin bu yaklaşımla alakası olmayan, normal yurdum nakliyecisi gibi çalışan firmadır. adına kanıp tercih ettik bin pişman olduk aman uzak durun diyim!.. gelen experine ve taşıma günü gelen 5 adama evdeki hassas ürünleri göstermemize rağmen sarmadan ve paketlemeden bu ürünleri aynı bina içerisinde 4 kat yukarıya çıkartırken kırdılar, çatlattılar, sürttüler, çizdiler vs... "abi nasıl olsa 4 kat yukarı çıkarıyoruz bişey olmaz" mantığıyla iş yapan güya kalifiye elemanlarının diğer hiçbir firmadan farkları yok. yerine koyulamayacak aynısından bulunup yaptırılamayacak mermer masayı çatlattılar ve haliyle "buna yapıcak birşey yok" diyerek işin için çıktılar, daha yeni olan mobilyaların ayakları doğru düzgün sarmadıkları için çizildi, kırıldı. yatak başlığının basit bir adaptörünü kırarak tam bir ay sonra aynı kırık adaptörü tamir ettik diye geri getirdiler. hasarla ilgilenen "şahıs" yeri geldi 2 hafta salladı, yeri geldi telefonu yüzüme kapattı, yeri geldi telefonlara cevap vermedi. geri kalan hizmeti, müşteri memnuniyetini, kurumsallığı, kaliteyi siz düşünün ona göre karar verin.
  • eve gelen eksperinden, telefonu açan asistanından, taşıyıcı ekibine kadar profesyonelliğini gösteren ve işini hakkıyla yapan bir firma. eşyalarımı toplayıp paketleyip, bana hiçbir şey bırakmadan, elimi dahi kıpırdatmadan taşınma işlemimi gerçekleştirdiler. yatak odasındaki gardrop rafım hasar görmesine rağmen 1 hafta sonra değiştirdiler. sözünün arkasında duran ve gördüklerim arasında ankara’nın en iyisi gerçekten, zaten yakın bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim ve baya memnun kaldım. kötü deneyimi olan arkadaşlar da olmuş ama ben herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadım. tavsiye edilir.
  • taşınma işim dolayısıyla çevreden aldığım tavsiyelerle tercih ettiğim bir taşıma şirketi. yoğun taşıma temposundan sonra anca yazabiliyorum. dün sabah 8 gibi gelip 3 buçuk gibi taşımayı hallettiler. sözünde duran ve gereğini yapan bir firma, personeli nazik ve kibar, herhangi bir talepleri olmadan taşınma işlemimi gerçekleştirdiler. en güzel yönü ise ambalaj malzemelerinin yeni olmasıydı. yani malzemeleri tekrar tekrar kullanmıyorlar anladığım kadarıyla, ya da bana öyle denk geldi. mobilyalarım temiz bir şekilde sarıldı. hızlı ve pratik bir şekilde işlem bitti. küçük bir aksilik sonucu kırılan üç bardak hariç zarar ziyan gelmedi. o üç bardağı bile ödemeyi teklif ettiler ama gerek yok canım o kadara. ev taşımak yorucu oluyor elbette ama iyi bir firmayı tercih edince bir nebze de olsa işler kolaylaşıyor. neyse gideyim de ortalığı toparlayayım biraz.
  • 2 kere bu firma ile tasindim, en ufacik sorun yasamadim, tavsiye ederim, tek bir bardak bile kirilmadi, ne istediysek yaptilar, tam vaktinde geldiler, gayet kibarlar.
  • bir kere bu firma ile taşındım, ortalığın amına koydular.

yerdeki yolluk halısı ile tabak çanağı açık biçimde aynı kutuya koymaktan, bir dolabı birkaç yerinden kırabilmeye, çok güzel (ve pahalı) bir tv sehpasının ayağını kırıp, yerine rengi bile tutmayan boktan bir tahta parçasını takmaya, ekip başının gereksiz samimiyetine ve gevşek tavırlarına kadar birçok saçmalığı yaşamıştık. ben tavsiye etmem şahsen.

tecrübe işte bunlar hep.
  • ızmir icinden yine izmir icine bu sirketle tasindim. hizmetten cok memnun kaldik, 1 bardagimiz bile kirilmadi.

fiyat bakimindan piyasadan sadece bir tik yukarida ancak tasima isinde dusuk maliyet diye birsey gozetilmemeli.

yasadigimiz deneyimi kisaca soyle anlatabilirim:
    - sabah dediklerinden 15 dakika once geldiler.
    - 5 kisilik bir ekip, protrans t-shirt’leriyle tasiyorlar, yani taseron vs gibi bir durum yok.
    - gelen ekip cok esprili, cok saygili, cok iyi insanlardi. oyle ne idugu belirsiz tipler dolusmuyor evinize.
    - butun esyalari buyuk itinayla paketlediler, hatta kiyafetler icin ayri dolaplari bile var. tasinacagimiz evde kurulmayacak beyaz esyalar vardi, onlari bile uzun sure bekleyecek sekilde sarmalayip kiyak bile gectiler sagolsunlar :) kullandiklari malzemeler de hep cok temiz, cogu sifir malzemelerdi, 20 yillik battaniyeye sarip sarmalama isi soz konusu bile degil.
    - kurallari cok net bir yonetici bir albayimiz vardi, o bile hayran kaldi ekibe :)
    - 3+1 evimizi toplamda 6-7 saatte tasiyip montaj vs islerini toparladilar.
    - en hosumuza giden ise gun icinde bir sorun var mi diye 2 defa aramalari ve gun sonunda da mudurlerinin bizzat gelip yapilan isleri denetlemesi oldu.

piyasa fiyatlarina gore %10 fazla para verdik ama degdi mi derseniz fazlasina bile degdi derim.

sorunsuz bir tasinma gunu yasadik, tum ekibe tesekkurler..