• google translate ile ortak çalışanların websitesi. evet, çok ciddiyim hiç abartmıyorum.
  • hızlı dönüş sağlıyorlar, fiyatlamaları iyi, her şeyi online halledebiliyorsun...

...amaaa...

çeviri kalitesi düşük. google translate kalitesi demeyeceğim ama sanki çeviri dilini bilen ama türkçe bilmeyen insanlar tarafından yapılmış gibi.
    her ne kadar 2 aşamalı kontrol sistemleri olduğunu söyleseler de, imkanı yok kimse kontrol etmiyor. yok kontrol edilip gönderiliyorsa o kontrolü yapan ekipte ciddi bir sıkıntı var.
    şikayet ilettiğinde o ona, o ona paslıyor. kendi içinde hallet bana sonuç bildir arkadaş. ben ekibinden herkesle yazışmak zorunda mıyım.
    şu haliyle tavsiye etmiyorum.
  • tercümanları 5 kuruşa çalıştırıyor bunlar. bildiğin 5. koyduğu karı siz hesap edin.
  • arkadaşlar buradaki reklamlarına sakın inanmayın. ben böyle kötü böyle rezil bir çeviri almadım başka hiç bir yerden. büyük ihtimalle çevirmenleri freelancer ve çok az ödeme yapıyorlar. onlar da çok özenmiyor. çünkü bu kadar kötü olmasının başka bir şansı yok. son olarak attıkları şeyi bir kere de kontrol falan etseler keşke başka bir şey diyemiyorum klasik kalitesiz iş yaparak ucuz işçi çalıştırarak ve fiyat kırarak büyüyen bir organizma
  • google translate konusunda, piyasada müşterilerde yaygın olan bir yanılgıya değinmek istiyorum:

birincisi: bu 'sorunu' sadece protranslate'te yaşamazsınız, çok yerde karşınıza çıkacaktır, nedenine birazdan değineceğim.

ikincisi: sizin için önemli olan metninizin düzgün çevrilmiş olması mı yoksa google translate'ten farklı olması mı? eğer çevrilen metin düzgün ve akıcı bir dile sahip ise, google translate'i dert etmemeniz gerekiyor.

üçüncüsü: bunun sebebi, özellikle uzun metinlerde çevirmenlerin çeviri araçları kullanmasında yatıyor. google translate kullanmıyorlar bakınız, çeviri araçları kullanıyorlar. bu araçlar, metni parçalara, segmentlere bölüyor ve size çeviri yaparken her cümle için 2-3 otomatik çeviri sitesinden sonuç getiriyor. aynı zamanda daha önce yaptığınız çevirilerden ve sistemdeki kullanıma açık diğer çevirilerden de örnekler sunuyor.

böylelikle, hem çeviri hızınız artıyor, hem uzun metinlerde çeviri bütünlüğü sağlıyor (terimleri daha önce nasıl çevirdiğinizi görüyorsunuz), hem benzer konuda çevirdiğiniz eski metinlerle uyum sağlıyor, hem de kelime ve kullanım alternatiflerini tek tek sözlüğe bakmadan görebiliyorsunuz. çevirinin kalitesi artıyor.

dördüncüsü: eğer makine çevirisi örneği kusursuz ise, bunu kullanmakta hiçbir beis görmüyorum.

beşincisi: buraya dikkat ediniz, makine çevirisi kullanmasanız bile bu araçlar sizin kendi yazdığınız çevirilerinizi çeviri makineleriyle paylaşıyor. yani google sizden öğreniyor. sizin düzenlediğiniz metni, kendi çevirisi olarak benimsiyor. dolayısıyla, böyle bir çeviri aracında çevrilen bir metni, çevirmen tamamen kendisi yazmış bile olsa, google translate'e girdiğiniz zaman aynı sonucu alacaksınız. çünkü google translate çevirmenin metini alıyor.
  • berbat bir firma. az buçuk ingilizce bilen birini google translate'in başına oturtup çeviri yaptırıyorlar sanki. çevirileri eksik ve yanlışlarla dolu. hatta bizzat denedim gördüm, çeviride yaptıkları yanlışlar google translate'in yanlışları ile birebir aynı. piyasada bir çok seçenek varken kesinlikle uzak durulması gereken firmadır.
  • çevirilerinden müşterilerin memnun kalmama sebebinin nitelikli tercümanlara komik ücretler teklif etmekle kalmayıp gece saat 04.00 gibi akla mantığa uygun olmayan teslim süreleri tanıması olduğunu düşündüğüm firma.
  • kesinlikle uzan durun! lise seviyede ingilizceniz varsa oturun çevirinizi kendiniz yapın daha iyi. söyledikleri gibi iki aşamalı kontrol vs. yok. bundan eminim. ayrıca genel olarak dikkatsizler, çok fazla harf, yazım hatası yapıyorlar bunun ötesinde hatalı çeviriyorlar. yarım yamalak bir iş yaptırmak istemiyorsanız, uzak durun
  • tercüme ücretlerinde kredi kartına taksit yapmaları bir avantajdır. çeviri kalitesi bence vasat.
  • fiyat almak ya da piyasadaki çeviri ücretleri hakkında bir bilgi almak için internet sitelerinden uzak durulması gereken tercüme sitesi. ardı arkası kesilmeyen aramalar ve mesajlarla işi taciz noktasına getiren bir müşteri hizmetleri var. canlarım sadece güncel çeviri fiyatları hakkında bilgi almak istemiştim, hizmetinizi kullanmak gibi bir amacım yok. yeter aramayın artık.
hesabın var mı? giriş yap