şükela:  tümü | bugün
 • gavin mcınnes'in öncülüğüyle kurulan, batı kültürünün geri kalmış kültürlerden daha iyi olduğunu düşünen adamların grubu. genelde siyah fred perry polo giyerler ve antifa saldırılarını çok güzel püskürtürler.
 • son iki gunde portland'da ve new york'da pembe gotlu anarsist solculari iyice pataklamis yurtsever gencler toplulugu. dayak atan elleriniz dert gormesin yigitler.
 • dengesiz rejimlerin ulke gozetmeksizin kendi milis guclerini yaratmalari gercekten cok enteresan. abd bile bu konuda istisna degilmis bunu gorduk.

  ıkinci dunya savasindan sonra ustu medeniyet ile ortulen bir vahset ve fanatizm soz konusu her an disari cikmayi bekleyen bir canavar ve diplomasinin yok olmaya basladigi yerlerde hemen kendini gostermeye basliyor.
 • çoğu zaman politik şiddete başvuran aşırı sağcı neo-faşist grup. üyeleri sadece erkeklerden oluşur. abd kökenli olsa da avusturalya, kanada ve ingiltere'de de yandaşları vardır. 2016 yılında vice media kurucularından gavin mcinnes tarafından kuruldu. ismini 1992 yapımı aladdin filmindeki proud of your boy adlı şarkıdan alır.

  bu grup alt-right'ın bir parçası gibi doğdu ancak sonraları alt-right'tan kendilerini uzaklaştırdılar. grubun kurucusuna göre alt-right daha çok "ırk" ile ilgiliyken, proud boys daha çok "batı değerleri"ne odaklıdır. ne demekse batı değeri.

  grup batılı beyaz ırkı tehdit altında görür. feminizme karşıdır ve kadınları erkeklerden daha düşük seviyede görür.

  gruba üye olmak isteyen biri 4 aşamadan geçer. bu 4 aşamayı da başarı ile tamamlaması gerekir. birinci aşamada bir nevi sadakat yemini edilir. "gururlu bir batı şovenistiyim, modern dünyayı yarattığım için özür dilemeyi reddediyorum." tarzı bir yemin edilir. ikinci aşamada kişi pop kültür testine tabii tutulur ve testi geçinceye kadar yumruklanır. üçüncü aşamada dövme yaptırır ve bir daha masturbasyon yapmayacağına dair söz verir. son aşamada "dava" için büyük bir kavgaya katılır.
 • anladığım kadarıyla adam gibi adamlardan oluşması gereken grup. beni almazlar :(
 • oregon'un pislik tarihiyle gayet güzel bağdaştığına şahit olabildiğiniz faşist (bunun anlamı devleti nihai otorite görmektir), ırkçı (bunun anlamı kendi ırkını saldırı altında göstermek için kılıf uydurup diğer ırkların söylemlerine saldırmaktır) ve statükocu (bunun anlamı devlet yönetiminin ideolojik varlığını savunmak için her haltı yemektir) oluşum. kıyıda köşede kalan birkaç grup hariç hepsi beyazdır ve batı değerleri diye içi dolu olmayan saçmalıkları savunduklarını iddia ederler.

  batı değerleri diye bir şey yoktur. ota boka komünist demekle batı değeri yaratılamaz - kaldı ki komünizm, sosyalizm, sosyal devlet gibi kavramlar batı kültürünün bir parçasıdır. batı kültüründen dünyaya yayılmıştır. yani batı değerleri diye salladıkları içi boş iddia, kendi küçük dünyalarında kabul ettikleri normlardır.

  bu insanların ve bunları savunanlar pek akıllı insanlar sayılmazlar haliyle. gen havuzunda bir hata olmuş olabilir.

  bu olayın bir ismi var bu arada:
  (bkz: tribalism)

  hem doğuda hem batıda halklar bu halt yüzünden acı çekmeye devam etmektedir. ülkemizde de bu akım, 50'lerden beri bolca kan ve terör doğurmuştur.

  zihniyetinize kafam, kolum, bacağım girsin.
 • eşcinsel erkekler tarafından sahiplenilmesi niye birilerinin kıçına raptiye batmış gibi bağırmasına neden oluyor anlamadığım deyiş. senin bize neeeee diye böğürmenden bize ne, senin leş homofobini de biz görmek duymak istemiyoruz, ne olacak?

  şu saçma sapan entry neresinden tutsan elinde kalıyor gerçekten.

  birincisi faşizm ile özdeşleşmiş bir isim eşcinsel erkeklerin egemenliğine geçince daha mı kötü oluyor? faşizm, white supremacy falan > eşcinsellik bu mudur yani? eşcinsellere yapılan “ne yaparsanız dört duvar arasında yapın, bizim yüce heteroseksist gözlerimize görünmeyin.” biçimindeki bin yıllık kokuşmuş hadsizlik nedir peki, faşizmden ne farkı vardır? yahu olabilecek en güzel anlam kayması olmuş, proud boys denen oluşumun tarihi nedir, “pride” yarım asırdır lgbt+ hareketi ile özdeşleşmiş bir kavram iken hele?

  ikincisi verdiğin subreddit’lerin hiçbiri lgbt+ varlığı ile çelişen konular değil. foto subreddit’ine foto koydular diye bozulmuş paşam.* kimin nerede ne zaman nasıl var olacağına hep siz karar verin zaten. yaşamın ta içinde var olan insanlar sizin belirlediğiniz alanlarda size görünmeden fare gibi yaşasınlar, netflix dizilerinde ya da subreddit’lerde görünce tek dertlerinin sabah akşam sizin tanrısal “tolerans”ınıza kendilerini kabul ettirmek olduğunu sanıp “büzö nöööö” diye gelip ekşi sözlük’e ağlayın, makbul gay olmayan, yani işinize geldiği gibi yaşamayıp varlığının ayak izini her yere bırakmaktan çekinmeyen lgbt+ bireyleri yaftalayın vb. nasıl tanıdık, nasıl klişe.

  bu kafa yapısındaki birinin eşcinselliği “iki erkeğin sikişmesi” düzeyinde ele alması sıradanlığına hiç değinmiyorum. bunu demese şaşırmak gerekirdi asıl.* gördüğü de en fazla öpüşen adamlar falandır kalıbımı basarım.

  her yerde karşınıza çıkmaya devam edeceğiz, o sizin belirlediğiniz alanlarda korka korka yaşadığımız dönemler çoktan sona erdi. beğenmiyorsan kapı da sapı da nerede biliyorsun.

  adam gelmiş “faşist yerine ibne görmek istemiyorum.” diye entry girmiş, çok komik yahu!
 • görünüşe göre kanada ordusunu da ele geçirmiş onursal bir başkaldırı.

  https://twitter.com/…tatus/1312928212419141633?s=20
 • öpüşen gayleri görmek için süper bi tag. twitter'da ve instagram'da #proudboys tag'iyle hizmet vermekteler. lol

  "reclaiming our name. | the proud boys are a queer, pan-gender, multi-cultural organization who will not apologize for our space in the modern world." proudboysus