şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ank itibari ile sony tarafından tanıtılan gerçek yeni nesil oyun konsolu

https://www.twitch.tv/playstation adresinde canlı yayında detayları verilmektedir.
    tüm detaylar belli olunca tekrar düzenlerim artık
  • fiyat 399 usd , euro olacakmış . bu fiyata 4k da akıcı bir oyun deneyimi sunarsa mükemmel bir alet olur. ama pek zannetmiyorum. sonuçta 2 x 1080 bile 4k da 60 fps sınırını anca aşabiliyor. şimdi konsol mimarisi farklı filan demeyin. bunu bende biliyorum ama yinede 4k 30 fps görebilirsek çok çok iyi olur bu fiyata .
  • 4k desteği ile, haliyle ekran karti işlemcisi ps4'ten bir miktar daha iyi (hizlanmiş)olan yeni sony oyun konsolu(yeni nesil için açıklama gerekirse ps4s gibi bişi). çok fazla bilgim olmadığı için fazla detay veremiyorum. ama ben ps4ümu seviyirum 4k filan için daha erken."bence"
  • ilk ara nesil konsoldur. sony'nin 4k oyunculuğu konsola getirmeyi amaçlayan bir planıdır. hdr desteklidir. lakin konsol bütün oyunları 4k oynatabilecek gücü yoktur. özel bir upsclane yöntemi uygulanacaktır. ayrıca 1080p'de iyi grafik seçeneği de vardır. yani 4k tv'im yok almamaya gerek yok diye düşünülmemelidir.
  • fiyat performans açısından muhteşem performans vermektedir, ama 4k televizyonunuz yoksa mevcut ps4'den cok farklı değil
  • sadece 1 tb olarak satışa sunulan 1700 tl lik konsol. ayrıca daha iyi bir ekran görüntüsü vaadediyor. uzun zamandır ps4 almayı düşünüyordum zaten. pro olanı çıkınca bahanem oldu. yarın vatan'dan alırım herhalde.

merak ettiğim şey ise şu: eski ps4 oyunlarını çalıştıracak mı? evet ise performansları nasıl olacak?
    bilen varsa yazabilir.

edit: erkefur'a teşekkürler..tüm ps4 oyunları açılıyor ama bazıları pro teknolojisi ile daha iyi olacakmış. detaylı bilgi:

https://tr.vg247.com/…o-hakkinda-bildigimiz-hersey/
  • 3 sene daha bekleyip ps5'e geçelim diye önerme yaptığım konsoldur.
    ps4 slim de yeni çıktı ve karşılaştırdığımızda:
    ikisi de aynı cd oyunlarını çalıştırabilecek
    ikisinde de 802.11 a/ac wi-fi bağlantı desteği mevcut
    ikisinin işlemcisi de 8 çekirdekli amd jaguar
    tek fark ps4 pro 'bazı durumlarda' 4k desteklenen oyunları 4k görüntü kalitesiyle bizlere sunacak.bu özellik de aslında 1080p kaliteyi güçlendirerek bize yansıtacak ve 4k televizyonumuz olmasa bile normal ps4'ten daha kaliteli görüntü vereceği söyleniyor.
    şahsi fikrim 4k teknolojisine henüz tam anlamıyla geçmediğimiz için beklenip 3 yıl sonra ps5 alarak en az 10 sene kafan rahat bir şekilde oyunumuza bakarız.
    burada önemli olan nokta playstation ve xbox ara nesil ürün çıkararak piyasayı ortalama 7 yıl süren rehaveti bozup bize yavaş yavaş 3-4 yılda bir konsol alma ihtiyacı doğurmaktır.
    bu kadar büyük bir piyasa ellerinde varken ve artık donanım olarak yüksek maliyet içermeden yeni konsol üretecek verime ulaşmışken sony ve microsoft her ne kadar rakip olsa da sanki el ele vermiş gibi bu aralığı düşürme niyetindeler.
    henüz konsolu olmayanlar ps4 pro ve ya slim alabilirler ancak ps3 ve ya ps4 konsolu olanlar ps5'i beklemelerini öneririm.
  • native 4k çözünürlük desteklememektedir. başka söze hacet yok. ps4 ü olanların alması tamamen saçmalık. ilk ps iniz olcaksa ancak alınabilir.
  • aşırı ısınmadan dolayı kasası erimiştir.

http://www.teknolojioku.com/…rsi-karsiya-38417.html