şükela:  tümü | bugün
  • bagirsak duvarindaki bozulmalardir.tabi bu da kotu zararli emilim nedeniyle beyin kimyasallarini bozuyormus.

depresyondan sizofreniye, sizofreniden cocuk gelisimleri bozukluklarina otizme kadar psikolojik psikiyatrik bozukluklarin esas sebebi bagirsak duvarindaki sorunlardir. cozum olarak bircok bilimsel calisma bunu ispat
    etmistir.
    http://www.gapskitap.com/…zar-ve-gaps-hakkinda.html

psikiyatrik rahatsizliklar icin oncelikle bagirsaklar birincil supheli yerdir.
    zaten bagiraklar insanin ikinci beynidir.
    ayrica beyindeki bozulan kimyasal dengenin sebebi bagirsaklardaki kotu ve bozuk emilimdir.
  • for bilals :

yaşam olayları ya da genetik yatkınlık neticesinde beyin kimyasının bozulmasıdır.
  • bir çok sebebi vardır elbette. ancak günümüzde artma sebebi çok bilmemiz olabilir. artık her şeyi biliyoruz bilgiye kolayca erişebiliyoruz tv lerde doktor programları peydah oldu bir anda ve çok irdeliyoruz. bir konuyu çok detaylı kurcalarsan içinden çıkılamaz hal alır bırak kurcalama hayat devam ediyor .her şeye bir hastalık ismi koyduk. eskiden şımarık çocuklar şimdi oldular hiperaktivite.
    tabi hastalık hastalığını söylemiyorum bile
  • (bkz: kpss)
  • nasıl ki başkasından kaptığınız bir virüs sizi grip edebiliyorsa ; insanlar , olaylar ve durumlar içerisindeki bünye de bunlardan bir nevi mental virüs kapıyor ve kafada büyütüyor . durum bundan ibaret olsa gerek . psikiyatrise giden çevresindekileri sevmediğini düşündüğüm bir hastanın doktoruna dediklerinden duydugum cümle şu : sanırım ben sevgi yetmezliğinden öleceğim .

...
    dışımızda en küstah yanlışlıklar,
    içimizde en başka türlü ayıp...
    yanlış yaşamak/atilla ilhan

durum niyeyse bana bu satırları hatırlattı.
  • (bkz: genetik)
  • (bkz: psikolojiktir)

.
  • b vitami eksikliğindendir. bilenler bilir, bütün eksikliklerin kaynağı b vitamidir. emrah serbes
  • her zaman psikolojik değildir, fizyolojik kökenli de olabilir.
    çok biliyorsunuz ya hani ya da seviyorsunuz dışlamayı, ötekileştirmeyi tamam, siz kabul etmeyin fizyolojik nedenleri.
    kimsenin başına gelmesin diyorum ama bazı insanlar kolay anlamıyor.

psikolojik olmayan bir kaç örnek;

*şizofreni dopamin adı verilen kimyasalın (bkz: nörotransmitter) fazla salgılanmasından kaynaklanır.

*bipolarlarda antidepresandan çok lityum iyonu tedavisi etkili oluyor.

*doğumsal anatomik bozukluk da psikolojik problemlere neden olabilir. corpus callosum adı verilen beynin iki lobu arasında bağlantı kuran bir bölüm var ve bu bölgedeki patolojiler de kişilik bölünmelerine yol açıyor.

*frontal lob hasarı da davranış bozukluğuna yol açabilir.

not: şizofreni hastası birini tanıdım kendinden başka kimseye zararı yoktu. hastalığını psikolojik nedenli sanarak uzaklaşanların ona verdiği zararı birine vermesi ise mümkün değil.

ayrıca bkz:
    şizofreni kişilik bölünmesi değildir; #354393, #57704976
    bipolar bozukluk bir nörokimyasal değişimdir; #3274583

edit: psikiyatrist ya da psikolog değilim.