• zamanında psikiyatristlerden ayar yemiş birinden gelişmiş olması muhtemel bir yargı.

aslında mekatronik de gereksiz yeaa zaten makina ve elektronik mühendisliği var. hatta sistem mühendisliğine de gerek yok yeeeaa. genetiğe de gerek yok biyolojiden uzmanlaşırsın sonra hem di mi. zaten kasım kasım kasılıyolar anca genetikçiler. hem kompleksliler onlar.

çok keyifliymiş lan böyle genelleme yapıp bok atmak.
  • - bence psikiyatri çok gereksiz bir dal...

- doğru söylüyorsun hilmi... hadi in artık şu çatıdan.

- bence her şey çok gereksiz :(

- haklısın hilmi... hadi kıyafetlerini de giy bak üşütür hasta olursun, annen üzülür.

- yavuz sultan selim de üzülür mü?

- üzülmez mi? o da üzülür. hadi bak at o elindeki halıyı da kenara.

- uçan halı da gereksiz...

- gereksiz hilmi uçan halı da gereksiz, sakin ol sakin ol... çok dikkatli... evet... çok yavaş... yavaşcalaaaaa laaaa laaaaa goşun golundan dudtum... goş rahmi abi goş arkadan dolan golumu ısırıyo pezemenk...
  • (bkz: klişe timi)
  • (bkz: antichrist)
  • batman arkham asylum'un teması. ulan bütün akıl hastaları mı kuduruk sapıklar olarak tasvir edilir arkadaş? iyi huylu ya da tedaviden nasibini almış bir tek hasta olmaz mı milyor dolarlık tesiste?

--- spoiler ---

oyunun sonunda adada canlı hasta kalmıyor resmen.

--- spoiler ---
  • psychiatry an industry of death adlı kolpa belgeselde işlenen konu.
  • bu fikri savunan şu adamla aynı fikri paylaştı: (bkz: ron hubbard)
  • bir kere psikiyatri servisi görmeyen insanın yüksek sesle söylememesi gereken laf.
  • makro bakildiginda dogru mu yanlis mi bilmiyorum, lakin su anda benim icin gerekli olduguna eminim.
  • basit depresyonlar için değil de, gerçekten ruhsal yönden hasta insanlar için gereklidir.
    psikologlar için denebilir bu önerme belki de. kendini tanıyan, hayatı keşfetmiş insanın psikoloğa çok ihtiyacı olmaz zaten. hayatta her şey insanlar için, bunu bilince ve kabullenince daha güçlü bakabiliyorsun.
    ruhsal hastalıklar öyle değil tabii, ciddi tedavi gerektirir ki doğru teşhis çok önemlidir. burada da psikiyatristlerin önemi büyüktür.
hesabın var mı? giriş yap