şükela:  tümü | bugün
  • acı bir gerçek ve malesef psikolog denilen şeyin özel bir şeymiş gibi algılanmasının devlet hanesindeki yaptırımı.
    bu lüks tedavi, insanı bir saati 70-80 liradan başlayan ve ücretsiz-ilaç tedavili psikiyatriye sevkediyor ve tüm kirler halının altına iteleniyor.
  • psikoloji öğrencilerine fırsat tanınmasına olanak yaratan durum
  • parası olanın huzuru var anlamına gelen gerçek. yazar arkadaşımız alçak gönüllü davranmış ortalama bir psikologun bir seansı günümüzde 200 tl'den başlamakta. devlette de bir ilaç yazar geçerler olacağı o.
  • son derece şikayetçi olduğum durumdur. bi kaç sene önce saati 150 milyondan ayda 4 kere, toplam 1 yıl devam ettiğim bir tedavi sürecim oldu. ancak malesef maddi olarak karşılamakta zorluk çektiğim için yarım bırakmak zorunda kaldım. ruh sağlığı bi de bu yani, yarım bırakmak demek belki sonraki güne intihar edeceğin anlamına geliyor ama olmayınca olmuyor.

iyi bir psikologun bu parayı kesinlikle hakettiğine inanıyorum fakat nasıl bir çözüm bulunabilir onu bilmiyorum. sanırım iş yine devlete düşüyor.
  • (bkz: arz talep)
  • günümüzde hala psikologların adam yerine koyulmayıp rağbet görmemesinden kaynaklanan durum. bu hizmeti lüks haline getiren insanlardır aslında. her insanın bir psikoloğu olmalıdır. hele ki çağın en büyük probleminin psikolojik problemler olduğu bu devirde.

insanoğlu acizdir, fazla artizlik yapmamalıdır.
  • sevgilin psikolog olunca sorun olmayan durumdur. şaka len şaka. özel eğitim merkezinde üç kuruşa çalışıyor. bağzı psikologlar iyi kazanıyor. yeni mezunlar sürünüyor. psikologlara kızmayın efendiler.
  • akıl sağlığınızın önemini vurgulamak içindir. tabi bu durum, paranız varsa bir anlam ifade etmez. paranız yoksa kafayı yemek de büyük bir sorun.
  • 2015'e gireceğimiz şu dönemlerde hala çok pahalıdır.