şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yalnızca işini yapan, insanlık dışı çalışma şartlarını kurum toplantısında dile getiren psikolog özge koçak'ın saçma sapan bahanelerle sürgün edilmesi olayı. bu yapılan yarın öbür gün hepimizin başına gelebilir. bu alçak bir sindirmedir ve haksız bir sürgündür.

  işine düşkün, insanları seven ve ülkesi için çabalayan ve üstelik evli bir kadını, çalışma şartlarını dile getirdiği için 90 km öteye sürmek nedir? siz ne biçim insansınız?

  "izmir torbalı sosyal hizmet merkezinde görevli ses üyesi psikolog özge koçak, kurum içi toplantıda çalışma ortamına dair sorunları dile getirince önce hakkında soruşturma açıldı, ardından da hızlı bir şekilde 90 km ötede bulunan seferihisar’daki başka bir merkeze sürgün edildi. sürgüne tepki gösteren ses işyeri temsilcisine de soruşturma açıldı. "

  ses temsilcisine de soruşturma açılmış

  "ayrıca koçak’ın sürgün edilmesine tepki gösteren ses işyeri temsilcisi ilban duyan hakkında da soruşturma başlatıldı. evrensel’e konuşan duyan, “ne kadar büyük bir suç işlemiş olabilir ki? bu öfke kin niye. daha öncesinde herhangi bir cezası yok, bu acelecilik neden? soruşturmanın sonlanması neden beklenmiyor. kurum daha öncesinde müdürlüğe yazı yazarak psikolog ihtiyacı olduğunu belirtmiş. en ufak işini aksatma ya da kötü yaptığına dair bir bilgi, belge de yok. apar topar yollandı. evine ve eşine en uzak noktaya gönderilmesi hatalı” dedi."

  yaptıkları işe kılıf bulamayanlar, "ihtiyaç gereği" demişler. o kurumda özge'ye ihtiyaç yok muydu? yerine birini mi alacaksınız?

  bu olay hiçbir yerde duyurulmuyor. unutmayın, çalışan herkes aynı tehdit altındadır. aileye, konuşma özgürlüğüne, kişilik haklarına, kendini ifade etmeye ket vuran, hiçbir şeye saygısı olmayan bir bela var bu ülkenin başında.

  olayın linki

  lütfen ses verin.

  edit : arkadaşlar mesajlarınız geliyor, teşekkürler fakat başlığa destek verin yukarıya çıksın. sağ olun.
 • up.
 • anlatıldığı şekliyle ise gündem de durması gereken olay, anlatıldığı şekliyle ise bu olay ancak hukukun işlemediği, liyakatın olmadığı, bürokrasinin dayı-emmi ekseninde işlediği 3. dünya ülkelerinde görülebilir. haklı ise kendisine tavsiyem kesinlikle bu işin peşini bırakmaması kamu kimsenin babasının malı değil.
 • ceza cok hizli kesliyor ve uygulaniyorsa %99 sucsuzdur.
 • klasik çalışanı sindirmeye yönelik bir baskı vakası. özge hanım filmlerde yapılan haritadan yer beğen rezilliğini maalesef gerçek hayatta yaşamış. umarım adalet yerini bulur ve psikolog gibi insan akıl sağlığı gibi hayati bir işe odaklanmış bu arkadaşımıza yapılan yanlış düzeltilir.
 • up.

  destek olunması gereken çağrı.

  edit:destek
 • up..
 • (bkz: liyakat)
 • ablamiz mesainin yarisini sigara molasinda gecirsin, ustelik devlet memurlarinin gelir getiren herhangi baska bir iste calismalari yasak olmasina ragmen esiyle birlikte kendi ozel psikolog hizmeti versin, ceza yiyince de ortaliga dokulup zirlasin. oh ne guzel dunya. bi bitmediniz!
 • bu ülkede memur sorunları dile getirmeyecek, fikir beyan etmeyecek.
  memur robot olacak. sonra niye devlet kurumları bedbaht durumda neden vasat çalışıyorlar.

  umarım yeterince tepki oluşur ve psikolog hanımın mağduriyetine çözüm gelir.