şükela:  tümü | bugün
  • maddi durum yeterliyse gilmesi yönünde tercih yapacağım ikilem.
    gidip pişman olmak gitmeyip sürekli ikilemde kalmaktan iyidir.
  • eger çok ciddi bir sorun yoksa öyle içinizden geliyorsa gitmesenizde olur gittiginizde bir şey degişmediginde daha çok düşünüyorsunuz
  • eğitimli, okulunu okumuş bir psikolog'a "psikolojik danışmanlık hizmeti" almak için gitmeniz faydanıza olacaktır.

yani üçkağıtçı birine falan denk gelmezseniz size bilgi ve farklı bakış açıları katacağından emin olabilirsiniz.

bu arada ulaşma imkanınız varsa, (bkz: bar psikoloğu)'na bir gidin derim. çok üstün körü de olsa temel psikoloji terimlerinden dem vuruyor ve gidip gitmeme arasında kalanlar için iyi gelebilir. kendisini psikolog'tan önce son durak olarak tanımlamıştı diye hatırlıyorum. haklıydı da faydalı ve eğlenceli bir gösteriydi. gösterinin sonunda soru cevap da yapıyor en kötü psikologa gitmeden sorunu sorar geçersin. 40-50tl bişeydir herhalde. hala daha gösterilere devam ediyorsa tabii onu da bilmiyorum.
  • maddi durumunuz yerindeyse gitmenizi hatta araştırarak en doğrusuna gitmenizi tavsiye ederim . maddi durumunuz iyi değilse sorununuzla ilgili kitap mutlaka vardır , kitap alıp okuyun ve derdinizi sırdaşınıza anlatın .
  • psikoterapi yapan bir psikiyatrist e de gidebilirsin ve ilaçlardan çok korkmamak lazım.
  • düşünceler günlük hayatı etkilemeye başladıysa gidilmesi gerektiği bilgisiyle çözülecek sorun. bunun yanında rahatsızlık hissetmek de gerekir. örneğin fobisi olan bi insan bunu psikoterapiste giderek çözebilir veya fobisi olan şeyden kendini uzak tutmayı seçebilir.
  • an itibari ile bir arkadaşımın içinde bulunduğu durum.

istanbul için kaliteli yer önerileriniz varsa lutfen mesaj atiniz.

güncelleme: an itibari ile 7 adet mesaj geldi. 1 mesaj gelse keşke derken. tesekkur ederim duyarlı insanlar!
  • artık nevrotik,çift kişilikli, sürekli histerik sancılara girip ruh hali saniyelik değişen,yaşama sevincini yavaş yavaş kaybeden, sanki 35 yanşındaymışım gibi olgunlukta düşünmemi ve yaşamamı sağlayan tüm duygusal sorunları yaşamaktan yoruldum. ben gerçekten yoruldum. karar verdim ki gerçekten destek almak zorundayım. önceden baş edebiliyordum ama artık çevremdeki kimse benimle baş edemiyor ben nasıl edeyim. onları da anlıyorum zor insan her zaman hayattan bezdirir. birde beni düşünün ben her gün kendimi taşımak zorundayım. gel gör ki parasızlıktan dert bile anlatamaz olduk, ne diyeyim beni bu hale getirenler kahpeydi zaten.
  • eğer maddi durumunuz yeterli değilse bir üniversitenin psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümüne başvurun. öğrenciler son senelerinde danışma yapmak zorundalar ve birçoğu danışan bulmakta zorluk çekiyor.