şükela:  tümü | bugün
  • (not: başlık piskiyatri olmalı yada piskolojik ilaç yazma yetisi olan hangi bölümse bu sınıfa giriyor)
    malesef tsk da subay vb. olmak istiyorsanız araştırmalarıma göre 5 yıl önce bile psikolojik tanı olarak yazılan ilaç direk olarak elenmenize sebep oluyormuş.

bunun yanında firmalar iş başvurularında e nabız geçmişinizi görmek istiyor. lisans zamanı uyku probleminiz var ve belkide ise yaramadığını düşündüğünüzden kutusunu tam bitirmediginiz bir ilaç için bile orada psikolojik tanı yazısını gördükleri an çok değişik bir muameleye maruz kalıyorsunuz. ( e nabız da belki firmalar görmesin diye gizleniyordur
    fakat tsk raporu için ayrı bir sistem vardır kendilerine ait diye düşünüyorum.)

polislik için ise 2 sene şartı varmış. yani 2 sene boyunca psikoloji bölümünün önünden gecmemeniz gerekiyor. (bu bir hayli mantıklı tsk da olmaması üzücü)

şahsım adına yıllar önce aşırı baş ağrıları çekip norolojiye gitmem ve sende bişi yok psikolojiye gözük demesi üzerine 1 yıl kadar ise yaramayan ilaçlar kullanmam la subaylık hayali suya düştü. bunun yanında sonradan öğrendim ki baş ağrılarımın asıl sebebi il degistirdigimden dolayı oluşan sinüzitmis en son bir eczaneci 3-5 liralık bir sprey önermişti ayak üstü ve tüm ağrılarım gecmisti. gerçekten trajikomik 4-5 yıl önce yanlışlıkla alınan bir ilacın sonucunun bu kadar ağır olması.
  • hangi firmanın e-nabız geçmişini görmek istemesi dediğim başlık.. sağlık raporu ister sizden o kadar.. tsk'yı bilmiyorum ama özel sektörde ben öyle bir şey duymadım
  • e nabız dökümü isteyen işverenin anasına söver kafasını masaya vurur etkisiz hale getiririm. patron diye götümüzün çıplak nüshasını da isteyecek değil. ayrıca gerçekten devlette çalışmayı arzulayacak kadar ne çektiniz sefaletten arkadaşlar? özel sektörde yükselme ve yurtdışına akma şansınız varken, büyükelçi değilseniz nasıl kurtulacaksınız bu çorak bozkırlardan? şirket batar, işsiz kalınır ama mesleğinizde iyi ve deniyimliyseniz asla hakkınızı almadan ölmezsiniz emin olun. yarın bir siyasetçiyi eleştirseniz memuriyetten atılırsınız ama özeldeyseniz tazminatınızı alır kafaya takmadan yurtdışı biletinizi alır işinize devam edersiniz. yani bu kadar bağlanmayın. şu an meslek hayatımda yaşadığım kurnazlıklar ve haksızlıklardan o kadar doluyum ki türkçe'yi unutmanın bir yolu olsa, bas abi kaseti yükle der felemenkçe ve ingilizceyle yoluma devam ederim.