şükela:  tümü | bugün
  • bu tip tanımı: eski sevgililerim hepsi adfgvh :d
  • sana saçma sapan teşhis koyup, anlattığını ağzına tıkan tipten çok daha yararlı tiptir. eğer sorunun gerçekten aşılamayacaksa yapman gereken budur. bir insanın dizindeki ağrıyı gidermek için ameliyat etmek ve buz koymak arasında dağlar kadar fark var.
  • bazı sorunlar içini dökmekle çözülmez, haklı olduğunu düşündüğüm tip.
  • kendi küçük dünyasının ona öğrettiklerine ters düşen bir şey söylediğinizde hemen teşhis koymaktan hayta aynısı kaynımda da var demekten geri kalmayan tiptir. bunu reel,sanal ayrım gözetmeksizin herkesten duyabilirsiniz.

ha bana göre o kaynı bu vatandaşa kaymış ama olsun.
  • “gideceğim psikoloğun ücretini tedavim boyunca karşılayacaksan neden olmasın?” diye cevap vereceğim sorudur.

tedavi başlangıcında haftada 1-2 kez çağrıldığınız ve en uygun fiyatlısı 200 tl olan bir hizmet. yani yılda 10.000-15.000 tl arası bir maliyeti var.
    bazı tedaviler birkaç yıl da sürebiliyor.
    ( özel sigortalar da psikolog -psikiyatrist değil- ücretini karşılamıyordu hatırladığım kadarıyla )

ödesin bunu yarın gider başlarım.
  • bence haklılar. kafan bozuk o belli beni niye darlıyorsun? bana gelsen vereceğim akıl boşver canım olur. ölüm dışında her şeye böyle yaklaştığım über günlerimdeyim.
  • iyi niyetli ve destekleyici biridir çoğu zaman.
    bazen sorunlar içinde boğulur ve nefes alamaz hale gelmez miyiz? bu kişi çıkış noktası sunar e gitsene, profesyonel destek alsana diyerek cesaretlendirir. ne yapsaydı, geçer ya, salla be mi deseydi birçokları gibi.

not: amacı tanı koymak, etiketlemek olsa direk psikiyatriste git derdi.
  • bazı insanlar var ki hayatlarının ne kadar kötü ne kadar boktan olduğunu anlatmak ve çözülmez dertlerine üzülmek onlar için eğlence kaynağı.

yanınıza gelip saatlerce ağlayıp dertlerinden bahsediyor, sunduğunuz tüm çözüm önerilerini de saçma bahanelerle savuşturup yaşam enerjinizi sömürüyorlar. bu tipler için ben artık o çözülemez dertleri karşısında daha da başka diyecek bir şey bulamıyorum.

psikoloğa gitmeyi hiç düşündün mü?
  • ruhu son derece hasta, akıl isteyip laftan sözden anlamayan, kendisine zarar verecek şeyleri beyinsizce yapmaya devam edip, sürekli şikayet edip çözüm aramayan insanlar var. bunlar umurumda değil normalde fakat saydığım sebeplerle ağlayarak beni arayan, saatlerimi bazen günlerimi çalan kişilere nazikçe "bir profesyonelden destek almayı düşünmelisin " derim.
    içimden ise "id benliğinin yönetimindeki iradesiz gerizekalı! psikologa git benim kafamı zikme yeter", derim.

birtanecik hayatımın değerli saatlerini kendisiyle mecburen görüştüğüm icin (örnek; is arkadasi / kuzen vb) harcamaya hakki yok.

yani bu benim.