şükela:  tümü | bugün
  • bugün başıma gelen olay.uzun süredir kafamda aşamadığım ve aşamayacağımdan emin olduğum düşünceler yüzünden hayat yaşanılmaz katlanılmaz geliyordu.intihar fikrini çok sık düşünmeye başladım son zamanlarda.ve bir psikoloğa gitmeye karar verdim.

iki hafta önce ilk seansta sıkıntılarımı,düşüncelerimi dile getirdim biraz tanışma seansı gibiydi.

bugünkü seansta ise intihar fikrimi açtım.buna engel olan şey ailemi düşünmemdi,bunu söyledim.kendisi ise bana başkaları istediği için değişiyorsun,başkaları için istemediğin işlerle uğraşıyosun dedi bunun üzerine.eylemlerini başkalarının beklentilerine göre değil kendi isteklerine göre şekillendirmelisin dedi.intihar etmeyi düşündüğümü ailem için yapmadığımı söylediğimde bana bu cümleyi kurdu.

oyuncağı kırılmış bir çocuk gibisin,yeni bir oyuncak istemiyorsun,ama oyuncağı tamir etsen de eskisi gibi olmayacağını düşünüyorsun dedi.çocuk olmayı bırakmaya ne dersin dedi.metaforu çaktınız mı?

şimdi siz bunlara ister lafı götünden anlamışsın diyin ister dememiştir deyin.bu psikolog beni meslek etiğine uymayan bir şekilde manipüle etmeye çalışıyor.kadını tanımak niyetini görmek istiyorum.ama seanslarda hep benden konuşuyoruz.devam edip etmeme konusunda kararsızım.haftaya tekrar görmek istedi beni.haftaya gelişmeleri tekrardan yazacağım.