şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir$eye ikna olan ki$inin i$ i$ten gectikten sonra sigindigi mazeret. her zaman mazeret olmayabilir gerci...
  • ebeyenlerin özellikle kız çocuklarına, küçük yaşlardan itibaren
    uyguladığı baskıdır. benim kızım annesini,babasını üzmez,kötü şeyler yapmaz cici kızdır o gibisinden söylemlerle uyguladığı baskıdır.zira gün gelir, bu kız çocuğu erkek arkadaşıyla öpüşemez bile.
    erkek çocukları için durum bu şekilde olmasa da onlar içinde ebeyenler tarafından uygulanan psikolojik baskılar mevcuttur.ufak irdelemeler ve dokundurmalar gibi gözüken sözlerle psikolojik baskı uygulamak günümüzde oldukça yaygındır.
    özetle;
    aile içinde,arkadaşlar arasında,eşler arasında,sevgililer arasında...kısaca toplum içerisinde bir psikolojik baskı her zaman mevcuttur ve olacaktır...
  • bazı* sevgililerin başvurduğu bir yöntemdir. "aa hayatım ben sana karışır mıyım? ne istersen yap, senin de kendine ait bir hayatın var." diyip onsuz attığınız ilk adımda asık suratlı bir buz kalıbı kılığına girerler.
  • alışveriş merkezinde play station 3 oynarken yanına yabancı birinin gelip oturmasıdır.
  • otomotiv sektöründe çalışıyorsanız en güzel örneklerini görüp yaşayabileceğiniz bir baskı türüdür.

siparişleri hiç bir zaman zamanında yetişmez, üretim için ham madde zamanında gelmez, müşteri talepleri bitmez, üretimin sorunları bitmez, bitmez de bitmez.
  • zaman zaman bayilmaya yol acar.
  • psikolojik baskının hiyerarşik döngüsü.