• zamanında yedi çivi ile işkenceye uğramış ve bugün atın ayağından düşen eski, kirli bir naldır...
  • insanın içinde akan sular. yeraltı nehirleri.
  • durduğu yerde durmayan, bazen de durulmayan durum.
  • gerekli gereksiz, özellikle de en beklenmedik zamanlarda bozulma huyuyla insanı çileden çıkaran durum...
  • bizdeki eski ve oturaklı bir karşılığı da hâlet-i rûhiyedir.
    kısaca hâlet de denir.
    olaylara, insanlara bakışımıza, davranışımıza, yaklaşışımıza doğrudan ve derinden tesiri vardır.
  • kendim için konuşacak olursam yaşadığım son 6 yıla damgasını vuran yaygın aksiyete bozukluğu rahatsızlığına bir yenisi ekleniyor gibi. bana verilen ilaçlara ve benim genel gidişatıma bakarsak sanırım nurtopu gibi bipolar bozukluk şüphesi ile de yaşamak zorundayım. neymiş bipolar bozukluk; duygulanım bozukluğu, dürtüleri kontrol edememe filanmış.ulan manyadınız mı siz ? 14 gün boyunca hastanede beni izlediniz de aklınıza bu yaratıcı tanım mı geldi ? hoşuma gidiyor beni böyle tatlı sözlerle kandırmaya çalışmanız lakin önceden söyleyeyim de içimde kalmasın. ben o bildiğiniz ben değilim, çünkü konuşmama bile dayanamdınız o sikim vizt saatlerinde. hadi şimdi gidip ezber yaptığınız kitaplara dönüp tekrar bakın. kim şizoid kim bipolar tekrar düşünün.

(bkz: cipralex out)
hesabın var mı? giriş yap