şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genelkurmay özel harp dairesine bağlı bir oluşummuş, bugün öğrendik. sivil örgütlerin faaliyetlerini fişlemekteymiş. ilk rapor galatasaray üniversitesi'nden çıkmış, buyrun haberini:
  http://www.haberakit.com/index.php?news=92
  raporu yazanın bu yorumları yaparken hangi uzvunu kullandığını merak etmiyorum çünkü biliyorum.
 • asil adi psikolojik harp dairesi' dir. genel kurmaya bagli ozel harp dairesine bagli olmasina ragmen mgk sekreterligine bagli bazi olusumlar ile etkin iletisim icinde calisirlar.

  gunumuzde hala ohal yonetimleri rtuk ve yok gibi olusumlar taraflarindan yonlendirilir. kontrespiyonaj'a dair yurutulen calismalar da da yuksek yetki sahibidirler.
 • (bkz: ertugrul zekai okte)

  kurucularindandir..
 • haber/ fetö’nün kumpas davaları arasında dursun çiçek’le ilgili ıslak imza dosyasının ortaya çıkmasının ardından, psikolojik harp daire başkanlığı lağvedilmişti. milli savunma bakanı akar, bunun yerine yeni bir yapılanma kurulup kurulmadığı konusunda, “istihbarat ve karşı koyma teşkillerimiz var. planlı yasal faaliyetlerini aralıksız istihbarat teşkilleriyle koordineli ve etkin bir şekilde yürütmeye devam ediyor. her şey güzel olacak” dedi.

  bu şu demek oluyor: sosyal medya'da özellikle twitter'da birçok fenomen esasen bu daireye bağlı çalışıyor olabilir. biraz olsun sevindirici bir haber. devlet, bazen son derece tehlikeli olabilecek bir mecrada; algıcı orospuçocuklarının istedikleri gibi at koşturmalarına müsade etmemeli.