şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • bina yöneticimizin psikopat çıkması olayı

81 daireden oluşan bir apartmanda yaşıyorum. bundan yaklaşık 19 yıl önce apartmanımıza uzun boylu, badem bıyıklı birisi taşındı ve yöneticiliğe aday oldu. binanın yaklaşık %50sini tanıdığı için ilk oylamada bina yöneticisi oldu.
    ilk başlarda bina ile ilgileniyormuş gibi yaptı ama son 10 yıldır binamızı çok kötü yönetiyor. her hafta aidata 5 lira zam yapıyor. her ay demirbaş parası adı altında binadan 50 lira para topluyor. görevli dairesine kendi tanıdığını yerleştirdi ve görevli dairesindeki arkadaş deyim yerindeyse sadece yatıyor binayla hiç ilgilenmiyor. bina temizliğini başka bir tanıdığına verdi ve diğer binaları temizleyenler temizlik başına 50 lira alırken bu tanıdığı olan arkadaş 200 lira alıyor.

geçen sene binamıza kamelya yapmaya karar verildi ve yöneticimiz bu işi damadına yaptırdı. karşı binamız kamelya işini 5.000 liraya hallederken biz neredeyse aynı kamelyaya 15.000 lira para vermek zorunda kaldık. zamanında para verip yaptırdığımız ve periyodik bakımlarından sorumlu olduğumuz yeni asansörümüz için her ay gereksiz ''rutin bakım'' yapılmaya başlandı ve yine olan bizim ceplerimize oldu. bu hafta karşı binadaki akrabam bana telefon hediye etti. yöneticiden gizli binaya sokmaya çalıştım çünkü binamıza başka binalardan gelen telefonu kullanmak yasakmış ve kullanmak için bina yönetimine para ödemek gerekliymiş. nedenini anlamadım çünkü çok saçma geliyordu bana. geçen yıl kardeşim yanıma taşındı. 150.000 liraya sıfır bir araba almıştı. fakat yöneticimiz kardeşimden 170.000 lira ''otoparkta kalma parası'' adı altında para aldı. kardeşim o kadar çalışıp para biriktirip aldığı arabasından bir tanede bina yönetimimize almış oldu. ayrıca yan binamızı böcekler bastı. yöneticimiz orada yaşayan insanları bizim sığınağımıza ve apartman boşluğuna yerleştirdi. bizden topladığı aidatların bir kısmını bu insanlara dağıtmaya başladı. bir kısmını ise binadaki boş dairelere yerleştirdi.

karşı binamız bu hafta binalarına kasım ayının ilerleyen günlerinde çıkacak olan bilardo masası 5 isimli bir bilardo masası alacak. çevremizdeki her bina 499 liraya satın aldığı halde biz bu bilardo masasına 8.500 lira verecekmişiz. ayrıca ıstaka için 500 lira toplar için de ortalama 250 lira verecekmişiz. alt tarafı eğlenmek için alacağımız bu alete bu kadar para vermek ne kadar saçma. karşı komşumun iki sene önce 50.000 liraya aldığı ikinci el arabasını alacaktım. geçen sene 75.000 liraya anlaşmıştık ama parayı denkleştirememiştim. bu sene elime bir yerde para geçti ve araba mevzusunu yeniden açtım. 75.000 liraya alamadığım arabasına 130.000 lira istiyormuş. sebebini sorunca 7 numaradaki hamdi abi bile arabasına 125.000 istiyor dedi. sanıyorum araba almak iyice hayal olacak.

yöneticimizin yeğeni sağlık meslek lisesi mezunu. malum korona döneminde olduğumuz için her defasında bahçeye çıkıp millete şöyle yapın veya yapmayın diye nasihat ediyor. ancak geçen gün binamızın asansörüne 10 kişiyle dipdibe bindiğini gördüm. verdiği nasihatleri ne yazık ki ciddiye alamıyorum. ayrıca binamızda 9 tane daire karantinada olması gerekirken sadece 3 tanesinden binamızın haberi var. yöneticimiz ve yeğeni tarafından bu bilgi gizlenmiş. geçen yaz başında açılan misafir sezonunun kötü etkilenmemesi için yaptıklarını söylediler. kendi binamda iyice misafir gibi oldum kısacası.

yaşadığım binayı çok seviyorum ama artık binada işler çok kötü gitmeye başladı. herkes yorgun herkes mutsuz. başka bir binaya taşınmayı düşünüyorum ama becerebilir miyim bilmiyorum.

edit: paragraflara ayırmam istendi
  • şimdi aşağıya "mahkemeye verin", "taşının ordan", "dağbaşı mı orası" falan diyecek "anti goygoy" timi doluşmadan, üstteki arkadaşın bina yöneticisini teşbih malzemesi ederek aslında mevcut hükümetten bahsettiğini belirteyim de, emek verilmiş bu entry heba olmasın, entrylerimizi buna göre girelim..

edit: kelime hatası is corrected

edit 2: ulan gerek başlık altından, gerekse özel mesajlardan amma çok eleştiriye maruz kaldım bu entry için. ama onlarca özel mesajdan bi' tane bile hakaret yok lan helal olsun. şunu belirteyim; bu tarz teşbihli, ironili entrylerin altında defalarca mevzuyu anlamayan dangozların teşbihten ziyade yazılan entryle alakalı olarak yorumlarını görüp bu gerizekalılığa ayar olurdum. bu entryi görünce de dedim ki "lan bi' kere de gerizekalı turnusolu olmasın entry, benzer teşbihleri görelim, başlık duru kalsın" ama bu sefer de gerizekalı okumayı seven kitlenin eleştirisine maruz kaldım. normalde baskıya dayanamayıp zart diye silerdim ama başlık sahibi arkadaşımın affına sığınarak, bunu silmiyorum. bu kadar tepki göreceğimi bilsem elimi kırar yine girmezdim entryi de olan oldu artık..
  • binanin adi "turkiye" mi merak ettirmis bir psikopat.
  • (bkz: apartmandan siktir olup gitmek)

ayrıca apartman boşluğunda mültecilerin yaşadığını söylemeye utanmış başlığı açan şahıs... nasıl bir yönetici, sakinlerin huzurunu kaçırma pahasına apartmana mülteci doldurur amına koyayım?

apartmanı kıskananların olduğunu da söylüyordur muhtemelen ama o da yalandır!
  • 170.000 tl otopark parası mı olur bir bana mı saçma geldi?

tamam arkadaşlar, sırayla vuruyonuz. araya kaynak yapmayalım.
  • entrynin hemen altındaki ilk arkadaş, ne güzel herkes fav yapacak, altına aynı şekilde apartman üzerinden yorumlar yapacak iken, einstein gibi geldin s..in başlığı.. tamam açık yazmazsan, o apartmandaki, yöneticinin tanıdıkları anlamayacak, iq yetmeyecek kabul ama.. bak şimdi bu oldu işte bak.. b.k vardı yazıya döktün..
  • teşbih-i beliğ mi ne ondan yapılmaya çalışılmış sanırım.
  • badem bıyıklıdan sonrasını okumaya gerek yok olaylar bildiğiniz gibi ilerliyor.

geçmiş olsun yakında binaya türban örtebilirler.
  • ironiyi anlamayan yazarlar toplanmadan belirtmek istedim ama geç kalmışım zaten toplanmışlar. *

yazar, ülkemizden bahsediyor.
  • ülkemizin buradaki metaforu anlayamayacak insanlarla dolu olduğunu gösterecek başlıktır.