şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir yazar efem. hayırlı olsun
  • (#64707485) entarisinde görüldüğü üzere düşünce algoritması, eğer bir kişi/kurum/olgu eleştriliyorsa onun anti tezinin taşakları yalanıyordur.

görüldüğü üzere insanlara ezik derken alt metini okumak laızm bunlar zeki insan işi. aklınca; o taşaklarını yaladığınız avrupalılar ile iş yapmasam, tanışmasam vs vs. yani diyor ki sizin hayran hayran baktığınız avrupalar ile tanışım ben.

yani adamın hayattaki en büyük başarısı avrupalı denilen insanlar ile iş yapmak, tanış olmak. ve bunu o kadar mühim bir şey sanıyor ki kendinden başka kimse tanıyamaz, iş yapamaz zaten yapmış olsa, tanımış olsa böyle konuşamaz.

dünyanın global bir köy olduğu geyiği çıkalı çok oldu, ama olsun sen 1 kanuni 2. hani demiş ya ebn şu şu şu şuyum sen ki fransa ilinin subaşısısın amk bre gavur diye.
  • hakkaten psikopatmış. musallat olursa cevap vermeyin muhabbet boka sarıyor.
  • (#65010398) etry'si ile ilgili kendisi ile iletişime geçmek istediğim yazar ama mesaj yollanamıyormuş.
  • türkçe yazmayı bilmeyen türkçü.

biraz gerizekalı biri.
  • esas cahil kendisi olabilir

mesaj gönderilebilseydi keşke :(
  • cahil bir köpektir. ağzına sıçtğımın bebesi senii. püüüvv cahil köppek demek istediğim yarrak kafalı yazardıe.
  • "istediğiniz pizza biraz geç geldiğinde "para vermiyom bu benim haggım" diye gariban kuryenin3 kuruşluk yevmiyesini alamamasını başarı hikayesi gibi buralarda paylaşın." gibi bir cümle kurmuş. gerçekten cahil olsa gerek.

şu linki şuraya bırakalım da okusun;

https://www.dominos.com.tr/…-ve-hizmet-kosullarimiz
  • daha çok ürün satmak için "kampanya" yapan bir firma ile, borçlu bir "merhum" arasındaki ayrımı yapamayan bir tırrek. bunu yapamadığı ve nickaltında kendisine "cahil" dediğimi sindirememiş olacak ki; beni "hain" gibi bir kelime ile yaftalayabiliyor. çünkü zeka seviyesi bu kadar.

cahil arkadaşımıza iletelim;

"ölen kişinin borcuna tedbir kararı aldıran 'ilk' alacaklı; öncelik elde eder."

gündemdeki vaziyette de; "haciz" değil, "tedbir kararı" vardır. bu toplu "bilinçli olarak itibarsızlaştırma ve karalama" olayı normal bir "hukuk" devletinde ekşi sözlüğün kapanmasına kadar gider de; sizin linç gücünüz "faşizm" koktuğu için, avukat böyle bir şeye cesaret edemez bile.

avukat olacak şahıs "iş ahlakına" bağlı olarak görevini yerine getirmiştir. erdeme dayalı ahlak "linci" hakkı ise bize düşmez. devlet önünüze yem olarak atıyor; siz tırrekler de yiyorsunuz. "avukat" değil de; "iletişimci" olduğum için biliyorum. siz "kitleler" yönetilmesi çok basit yığınlardan ibaretsiniz. savaşın asıl sorumluları lüks yaşamlarına devam ederken; "kapitalist" hayatlarınızın "cezalandırma" ve "tatmin olma" gibi basit ve bayağı "sizi güçlü hissettirecek" açlıklara gebe oluşunuz, sizin zehriniz. ama sizler bunu fark edebilecek zeka seviyelerine sahip değilsiniz. çünkü yapmak istediğiniz tek şey "vicdanlarınızı rahatlatmak". çünkü bir yerlerde "gencecik" çocuklar ölüyorlar ve siz bu sırada yalnızca instagram rollayıp sevişmekle meşgulsünüz. dolayısıyla da "rahatsızsınız". bu rahatsızlığınızı "doğru" yöne çevirebilecek zeka seviyesine erişemediğiniz için "en küçük piyonlara" nefret kusmakla meşgulsünüz. oysa siz kitlesiniz; "40" senelik terörün hesabı "adam" olsaydınız sorulurdu değil mi? ama sizin için "birilerine" "hain" demek daha kolay. çünkü "götünüzü" kaldırmadan yapabiliyorsunuz.

eheh. tırnak içine aldığım yerleri 250 kez oku. belki bir gün anlarsın.

bu arkadaşın zeka seviyesini de şuraya bırakıyorum;

işte o muhteşem zeka