şükela:  tümü | bugün
  • psişik... ruhla ilgili olan... ruhsal...
  • lightsaberin acilirken cikarttigi ses.
  • benim. kendi hayatim dışında hislerim beni yaniltmaz.

kimin ne halt edeceğini önceden kestirebiliyorum. birini düşünüyorsam aninda o kişiyle ilgili bir haber aliyorum.
    öngörüm yüksektir ve olacakları genelde hissederim. ilişkilere bictigim ömrü aşan olmadı henüz. nadiren ruya görürüm ve genelde o rüya çıkar. *ve benden saklanan her şey bir şekilde karşıma çıkar ya da kulağıma gelir. "sana bir şey soylicem ama" cümlesini tamamlamak çok zevkli oluyor.
    ancak çoğu zaman huzursuz ediyor bu durum. bazen ciddi anlamda rahatsız oluyorum. özellikle kabus gorduysem.

son vakada şu oldu mesela ; tanıdığım bir çift var , ayrilmislardi. bunlar kesin barışır diye üç gün önce içimden geçirdim, akşam olmadan baristilar. *

çok sevimsiz bir durum yaşadığım. içim sıkıldı yine.
  • eğer psişik arkadaş sahibiyseniz siz de benim gibi, kendinizi zor zamanlara hazırlamanızı salık veririm. zira bu psişik bünyeden bir şeyler saklama ya da "bu da benim özelim kardeşim yürü git" deme gibi bir lüksünüz olduğunu düşünüyorsanız hala vay halinize... kendileri en olmadık zamanlarda ya falınıza bakma ya da kilometrelerde öteden telefon vasıtasıyla ulaşıp "ya dün rüyamda seni gördüm şöyleydi de böyleydi yine neler karıştırıyosun sen?!!" diye çemkirme suretiyle yediğiniz haltları bir bir suratınıza vuracaktır. siz önce "hasbinallah kim yetiştiriyo bunları kardeşim" diye boku birilerine* atmaya çalışsanız da olur olmadık tekrarlanan ve bazen de yuh dedirten bu denk gelmeler sonunda kuyruğunuzu kıstırıp peşin peşin "aha da bunlar bunlar oldu" "bak bi de şöyle de böyle" diye uzun uzadıya karıştırdığınız bütün naneleri anlatmak zorunda kalacaksınız. e bazen de sırf sizin temize çıkma adına güttüğünüz şeffaflık politikası kendisinin canını sıkacak "banane be naaptıysan yaptın aaaa yeter!" dedirtecektir ama olsun.

diyeceğim odur ki; korkutur bunlar maazallah... benim başımda bi tane var, ordan biliyorum.
  • "kadınlar, sadece sevginin kendilerine tam bir itibar kazandırabileceğinin gittikçe farkına varmışlardır. aynı şekilde erkekler de yaşama en üstün anlamını sadece ruhun verebileceğini sezmeye başlamışlardır. her ikisi de psişik bir ilişki arayışındadırlar çünkü tamamlanmaları için sevginin ruha, ruhun da sevgiye ihtiyacı vardır." carl gustav jung - aspects of the feminine

"bilinçli zihin kendisinin bir papağan gibi eğitilmesine izin verir, ama bilinçdışı vermez - aziz augustinus da bu yüzden tanrıya, kendisini rüyalarından sorumlu tutmadığı için şükretmiştir. bilinçdışı, özerk ve psişik bir varlıktır; onu çalıştırmak için görünüşte başarılı, ama bilinç için zararlıdır. doğanın ve onun sırlarının ne geliştirilebileceği ne de bozulabileceği bir alanda öznel kontrolün ulaşamayacağı, dinleyebileceğimiz ama karışamayacağımız bir yerdedir ve orada kalacaktır." carl gustav jung - rüyalar

(bkz: psişe/@ibisile), psike
    (bkz: ruhsal), psikolojik
  • (bkz: pi$ik) (bkz: $i$ik)
  • psisikler;...'inançlarının, mucizeler ve tanrisal isaretlerle beslenmesi gerekir' der foucault.
  • nasıl beceriyor, o kadar hormonu neresinden buluyor bilmiyorum ama rahimsiz ve yumurtalıksız sadece böbrek üstü bezleri yardımıyla her ayı mart ayı yapabilen bir kedi bu. her gördüğümde "bi kere o popoyu indir!" dediğim, skişik tanımını hakettiği şüphe götürmeyen, acı acı miyavlayan cicim.
  • psişe güçlerini kullanabilenlere ise bilici denir. antik roma zamanında bakire kadınlara verilen bir görevdir ayrıca. sabır, duru bir görüşe yargıları bırakarak ulaşabiliyoruz lakin bu noktada yanlışlara sürüklenebilirsiniz. izleyip, hiçbir karara varmadan arzuyu aniden bırakmak gerekir der şiva. takip ettiğiniz ve durduğunuz yer önemli. nesnelerin içerisine girerek denemeler yapmakta faydalı. duyduğunuz ve hissettiklerinizi aklınız size yalanlayabilir. yaşadığımız dönemde sezgileriyle hareket eden insanlar pek yok fakat enerji asla yalan söylemez. sezgilerinize güvenin.
  • hollywood filmlerinde genelde burnu kanayan insandır.