şükela:  tümü | bugün
  • çeneyi sıkı tutmayı gerektiren güçlerdir.
    gereksiz konuşursan, kendini gereksiz hissedersin.
    gidip arkadaşına, "sevdiğin kızı bafiliyolar olum ayık ol! boynuzlar bağdat'tan görünür olmuş." diye zırvalamamak lazım tabii.
    son bir sır daha vereyim. kim, ne kadar zorlarsa zorlasın, sadece içinden geçeni söyle.
    sana demiyom lan mal, sen medyum musun?!?

(bkz: medyum olcay)
  • psi- ruh
    psişik- ruhla ilgili anlamındadır.
    psişik güçlerin, psikolojik hastalığı olanlar da daha fazla görülmesi hipotezi de vardır.
  • sesli bir şekilde osurulduğunda bertaraf edilebilen güçler.
    - deneyin bak.
  • stephen king kitaplarının olmazsa olmazıdır.
  • var bende bunlardan.

yolda adres soracakmış gibi yapanların, para isteyeceklerini anlıyorum

konuşurken bir sürü tatava yapıp dürüstlükten bahsedenlerin, şerefsiz olduğunu anlıyorum

birine borç verirken konuşma tarzından,o paranın geri gelip gelmeyeceğini anlıyorum.

bu ülkede yeteri kadar uzun ve gözlem yaparak yaşarsanız,herkeste oluşabilecek sıradan durum.
  • bazen iyi ki varlar dediğim, bazen ise keşke olmasaydı, başbelası dediğim güçlerdir. bazen verilmiş bir hediye gibi, bazen de ceza gibi geliyor. turn off butonu olsa keşke diğer insanlar gibi olabilsem
  • ben; başkalarının ölüm tarihini öncesinden bilen sevgilimin benim ölüm tarihimi bildiğini söylemesi diyeyim, siz hesap edin
  • iyi, güzel, mutlu eden, masum olaylara tekabül ediyorsa mevcut hisler oldukça keyifli olan ayrıcalık.
    lakin kötü, üzücü, şüphe doğuran, masum olmayan olayları hissettiriyorsa oldukça can sıkan ayrıcalık.

bende fazlasıyla olduğunu düşündüğüm, pek çok kez varlığına şahit olduğum, çok güvendiğim, beni hiç yanıltmayan ve doğru tavırda olmamı sağlayan güçler.

tabii kötü olayları yansıttığında hep lanet ediyorum: “ben bunu bilmek ya da anlamak istemiyordum” diye ama nafile.
    gelip çörekleniyor işte.
    zaman zaman aptala yatmanız gerekiyor tabii, direkt çıkıp “ben psişiğim bunu da biliyorum” diyemiyorsunuz. bekliyorsunuz, çaktırmamaya çalışıyorsunuz, susuyorsunuz.

çoğunlukla insanları ve hallerini kolay anlamanıza sebep olsa da çevresel faktörler yüzünden başınıza bela açtığı da oluyor.

sahip olan insan az, sahip olan insan kıymetli.
    leb demeden önünüze leblebi koyabilen biri(leri)ni hayatınızda tutmak güzel lakin ara sıra da yorucu bir şey tabii.
  • bu konuda uzunca bir entry gireceğim için bu başlığın bu kısmını rezerv ediyorum. takipte kalın.