• evde yiyecek saklandığını hissediyor ve yerini bulabiliyorum. mesela buzdolabını açıp baktığımda içindekilerin duruşunda bir gariplik seziyorum ve yemek olduğunu hissediyorum. biraz kurcalayınca yavşak kardeşimin sakladığı yiyecekleri bulup yiyorum. ağzına sıçıyorum onun. *
  • kız kardeşim ile ilkokula birlikte gider birlikte gelirdik. bir gün okula vardık ilk derste içimi garip bir korku ve endişe duygusu sardı. sanki içimden bir ses annene bir şey olacak diyordu. ben düşünmemeye çalışıyordum ama içimdeki bu his öyle artmaya başladı ki engel olamıyordum. bir süre sonra gözlerimden yaşlar dökülmeye başladı. ben de göz yaşı ile kardeşimin sınıfına izin almak için gidip ogretmenine "anama birşey oldu öğretmenim" dedim. öğretmen de gözyaşımdan olacak ki tereddüt etmedi izin verdi kardeşimi götürmeme.

kardeşime yolda anlattım içimden geçenleri, ikimiz de salya sümük düştük yola. koşar adımlarla eve vardık ama annem evde yok. daha çok ağlamaya başladık. sonra komşumuz bizi görüp, anneniz teyzenlere gitti dedi. bu kez de oraya doğru koşmaya başladık.

teyzemlere vardığımızda annem diğer kadınlarla balkonda oturmuşuz çay çerez partisi yapıyorlardı. annemi böyle görünce bir afalladık. neden eve döndünüz dedi, ben de olanları anlattım. gülmeye başladı, "anasının guzularıı" deyip sarıldı bize. g.t kadar balkon ve 3 kişi birbirine sarılmaya çalışınca, benim ayak çaydanlığa değdi. çaydanlık annemin ve teyzemin bacaklarına doğru devrildi. ıkisini de haşlamış oldum.

o günden sonra gaipten gelen bir ses olunca pek siklemiyorum sözlük.
  • şu an elimde ne var tahmin edin madem psişiksiniz ? edit: çok fesatsiniz arkadaşlar. mouse idi.
  • ilgimi çeken bir konu olduğu için bakalım neler varmış diye merakla geldim ama hayal kırıklığı. bana gelecek olursak; hislerim çok kuvvetli. hissettiğim şey hiç bir zaman beni yanıltmaz. onun haricinde bazı rüyalarım birebir çıkıyor. haberci rüya diye tabir edebiliriz bu tip rüyaları. normalde görülen rüyalardan daha gerçek oluyor ve etkisinden uzun süre çıkamıyorsunuz. korkutucu derecede aynısını yaşadım bazı rüyalarımın. bir de çok yakın olduğum kişileri görürsem mutlaka onlarla ilgili rüyada gördüğüm şekilde gelişmeler oluyor. telepatik bir bağımız var hepsiyle. aynı şekilde onlar da beni görünce mutlaka bir haber geliyor bir gelişme oluyor. asıl bu rüyalar ile ilgili başıma gelen trajikomik bir şey var ama uzun olduğu için yazmayacağım.

bir keresinde de üniversite ikinci sınıftayım. bir çocukla görüşeceğiz plan yapıyoruz ikimiz de dersleri ekip kahvaltıya gideceğiz. içim çok huzursuz ama bir önceki gün konuşurken bile. resmen iç sesim gitme dedi. başıma bir şey gelecek yani gizli saklı iş yapmaktan hazetmem zaten. neyse kıramadım ertesi sabah buluştuk arabaya bindim. normalde kemer takma konusunda pek özenli değildim o zamanlar. elim kemere gitti taktım hatta çocuğa da takmasını söyledim. yoldayız otobanda gidiyoruz içimde kaza yapacağımıza dair bir his. ve evet kaza yaptık. iki üç takla attık araba ters şekilde kaldı o an film şeridi gibi gördüm hayatımı ve allahım ne olur ölmeyeyim dedim. bir yandan da ben demiştim gibi bir iç ses yine. yüzde 90 ölümle sonuçlanabilecek bir kazadan sadece ufak tefek sıyrıklarla kurtuldum. o günden sonra iç sesimi dinlemeye başladım.
  • girdiğim herhangi sırayı kilitleme yeteneğim var. kasada sıraya mı girdim? diğer kasalar akmaya başlar ve benim sırada muhakkak ya birininin kartı çalışmaz, barkod hatalı olur falan. devlet dairelerinde, bankalarda, hastanelerde kısacası denenebilecek her yerde denedim. kesin bilgi yayalım.
    sözün özü sırada arkama geçtiyseniz, sıçtınız demektir.
  • telefonu uçak moduna alıp görünmez olabiliyorum.
  • şaka gibi ama birkaç rüyam çıktı.
    not; eski ateist.
  • borç içinde yaşayabiliyorum.
  • hicbir ruyasi cikmamis, hic dusundugu kisiyle birdenbire karsilasmamis, telefonu bile calmamis, icinden gecen sarkiyi radyoda duymamis, tanidigim 6. hissi en zayif insan olarak ilgiyle takip ettigim veritabani.
    ciddi yazin itlik yapmayin.

editasyon: aranizda hala 'bakayim yakisikli abimin bi falina be' demeyen hayvanlar var.

kundal editasyon: eksidaslik olmemis.
  • durup dururken hayatımı bok edebiliyorum öyle bir psişik güç
hesabın var mı? giriş yap