• asla kulaklıkta durduğu gibi durmayan, başka alemlerin müziği. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi bpm ne kadar hızlı olursa olsun, düzenli ritmin beyni konsantrasyon haline soktuğu bir enerjisi vardır.

spotify'da özel günler için oluşturduğum ve sürekli güncellediğim bir psikedelik trance çalma listem var. gelin dostlar, big bang'imiz beraber olsun.

big bang!
  • başıma bir şey gelmeyecekse, beğenmediğim müzik türü. 10 yaşından beri rock müzik dinleyen, psychedelic rock hayranı birisiyim. keza bazen şamanik müzikler açıp, arkama yaslanır kafamı dinlerim. türün en iyi diye düşünülen şarkılarını zaman ayırıp dinledim, hiçbir halt hissetmedim. hatta içimden geçirdiğim şey, 'apaçi çocuklara açsınlar bunu, çılgınca dans ederler.' olmuştu, bazılarına arabesk rap sözü yazabilme ihtimalleri bile var.

edit: benim için şu iki şarkının 2-3 dakikası kadar etmez bu türün tüm şarkılarının trance etkisi;

psychedelic rock'tan: floyd- echoes
    şaman müziklerinden: ıstvan sky estas tonne - the song of the butterfly

neyse, herkesin şeyine şey yapmamak lazım, iyi patlamalar.
  • çoğu kişi dinleyemez tahammül edemez zor alışırsın ve bir daha başka tarz dinleyemezsin.
  • tüm alternatif yaşam tarzlarını & sanat dallarını bir araya getirebilmiş akım, kültür, müzik.

sırf bu tarafıyla bile bunca seneden sonra -ve türkiye'deki talihsiz camia yapısına rağmen- hala ve hala "kutsal".

her insanın en temel noktasına parmak basabildi. bizlere, çocuk olmanın o büyülü dünyasına yeniden dalmanın hazzını tattırdı.

bugün her zor anda kendime "joy... !" diye fısıldayabiliyorsam, kendisinin katkısı tartışılmaz. seviyorum ! ~*
  • edm piyasasında big room house, tropical house, future house pazarlanıp hype kaybettikten sonra 2017'de tadımlık olarak aldığımız ve muhtemelen 2018'de ise tam güçle pazarlanacak genre. bu müzik pazarlama işi çok harika ya yeni bişey bulamıyorsan nostalji ayağına eskisini parlatıp satıyorsun.
  • rock müzik dinleyen veya hayatının bir döneminde müzikle uğraşan enstruman çalan insanların, birgün psytrance ile tanışıp onu çok seveceği gerçeği var.

seviyoruz be!
  • https://www.youtube.com/watch?v=2esktbsaons

edit: hiç bahsedilmemiş, ben bahsedeyim.

sanılanın aksine, yüksek kompozisyona, giriş, gelişme ve sonuca sahip; hiç söz kullanmadan birşeyler ifade edebilen bir müzik türüdür.
    sert müziktir. progressivedir, tek düze değildir.

eski metalcilerin, psytrance a kayma nedenlerinden biri bu zannımca.
  • juno reactor grubunun 90 lardan beri saf bir şekilde ürettiği müzik türü. matrix serisinde şarkıları bolca kullanılmıştır.benim için müziğin hat safhalarını oynuyor.
    juno reactor-navras
    guardian angel
  • 200bmp harala gürele yapıldığı iddia edilen bir müzik türü aynı zamanda.

buraya 300bmp harala gürele bir örneğini bırakayım.

https://www.youtube.com/watch?v=v8ly2vgiike
hesabın var mı? giriş yap