şükela:  tümü | bugün
 • cowboy bebop ve gits'e ortak yanları olan, çizimleri ve seslendirmeleri güzel mi güzel bir seri. bu sezon kaçırmadan izleyebileceğiniz anime listesine rahatlıkla alabilirsiniz.
  http://anidb.net/…in/animedb.pl?show=anime&aid=9127
 • felsefi yönü ağır basan, olaylar ve fikirler üzerinde durup düşündüren anime. son senelerdeki tırt, moe anime trendine isyan olarak doğmuştur. izleyin, izlettirin.
 • acilis sahnesiyle cowboy bebop'a, ortalarinda gits*'e selam cakan, felsefe yonu aslinda cok da agir basmayan(gits: sac'e kiyasladigimizda, biraz zorlama bile duruyor, ama am i kawaii uguu'dan iyidir), karakter gelisimleri bence bilerek az birakilmis, ama gelistirilseymis de iyi olurmus, cok iyi cizimleri ve efsane seslendirmeleri olan, gayet basarili yakin zaman animesi.

  son bolumu bu hafta.
 • sci-fi ve dystopiayı bir araya getirerek akıcı konusuyla insanı ekrana bağlayan, izlerken de bolca düşündüren 2012-13 animesi.

  ha bir de anime yayınlanmaya başladıktan sonra "e haydi mangasını da çıkaralım" demişler, şimdilik animeyle paralel gidiyor. (bkz: kanshikan tsunemori akane) eğer uzun soluklu olmayı başarabilirse, birbirinden güzel karakterler barındıran hikayede hepsine teker teker odaklanabilirler; çok hoş olur çok!
 • yeni sezonunun önümüzdeki sene geleceği söylenen harika anime. çok bekletmesinler.
 • bu zamana kadar izlediğim animelerden en çok tat veren anime diyebilirim.bunda diğer animeler çok fazla kurgu ve olağan üstü şeyler içerirken bunun daha normal, insan yaşamına yakın bir hikaye olmasının etkisi de vardır.özgün ve güzel.devamı gelir umarım.
 • karakterleri bozuk para gibi harcamasıyla meşhur olan urobuchi gen'in moe'siz anime yapacağım diyerek yarattığı, insanı devletin suç ve ceza politikalarını düşünmeye iten anime. yayınlanmadan önce çok burnu havada bir şeye benziyor diye kuşkuyla yaklaşsam da da psycho pass, 22 hafta kendini heyecanla izletti. kougami'yi, akane'yi, hikayeye ne katkı sağladıklarını çözemediğim lezbiyen ablaları ve spookie boogie'yi geçtim; bu animenin en önemli yanı animelerde seksi kötü adamlara hasret kalan bizlere makishima shougo'yu vermesidir. gerçek kitapları elektronik kitaplara tercih eden, apatik, deli kuvvetine sahip, philip k. dick seven, madeleine yiyip à la recherche du temps perdu okuduğu halde düzeni yok etmeyi planlayan kaç kötü adam gördük sorarım size.

  --- spoiler ---

  tabi ecnebiler boşuna urobutcher demiyor bu adama. sen makishima'yı yarat, gerek usturasıyla boğaz keserken, gerek öldürdüğü adamın oyduğu gözleri elinde şen şakrak zıplayıp hoplarken gösterip bize adamı sevdir, sonra da burçak tarlasında murdar et... oldu mu şimdi urobuchi, oldu mu? ne oldu sanki iyiler mi kazandı? kötü müydü ki makishima da o ölünce iyiler kazanmış olsun? ikinci sezonda ne izleteceksin bize be adam?
  merak eden vardır, makishima yaralı bir ceylan misali tarlarlarda sekerken çalan parçanın adı "rakuen".
  --- spoiler ---
 • makishima shougo gibi bir villainı erken harcadığı için 2. sezonu pek tatsız tuzsuz geçen anime.hayır herkes bilir ki anime manga ve çizgi roman camiasında en tutulan kötü adamlar entelektüel, sistem karşıtı, soğuk kanlı canilerdir. elinde böyle bir koz varken ya bu adamı animenin sonuna kadar kullanacaksın ya da bekleyip bunu son boss olarak kullanacaksın. ha ikisini de yapamıyorsan bu kadar karizmatik adamı öldürüp, yerine yeni bir villain yaratma bak tite kubo yaptı bunu aizen öldükten sonra manganın durumu ortada. makishima öldüyse onun yerine geçebilecek tek çekici unsur sistemin ta kendisi olabilir ancak.
  ayrıca ko-chan nerde it diye sormazlar mı adama.
 • ikinci sezonu 8.bölüm itibariyle hayal kırılıgı yaratandır.
 • ikinci sezon 8. bolumu sezonun en iyi bolumuydu. hikayenin ipini cektiler sonunda.