şükela:  tümü | bugün
 • ot, mantar, lsd, meskalin, dmt vs. gibi bilimum halusinojen (ve daha bir cok farkli madde, yontem vs. vs.) vasitasiyla bilinci ve altini kesfe cikan norolojik kristof kolombus'lara ecnebilerin taktigi isim.

  en meshuru herhalde terence mckenna'dir.
 • (bkz: psychonauts)
 • bilinç başkalışımı yardımıyla, ruhani ya da bedensel arayış içerisinde bulunan insanlara denir. bu insanlar çoğu zaman entojenik madde kullanımıyla, bazen derin meditasyonla, bazen de duyusal yoksunluk* ile bilinç başkalaşımına ulaşırlar. şamanlar ve budist lamalar örnek olarak gösterilebilir.
 • the haunted'in exit wounds albumunden 4 numarali parca

  sozleri

  everything ı do ends up as nothing.
  ın fact, ı've never felt so small.
  you scream, ı scream, we're locked in pointless battle.
  ı wish ı could drag you out and smash your crown.
  ıt's the only real thing that ı've got!
  ı search for light, where everything is dark.
  your words they ran me through and yes they bring me down.

  we are so alike and it makes me sick.
  we will always be each other's sin.
  so as the outside world can't see our wrong and right.
  you fix me up and it does the trick.

  ıt's like there's pain in every corner, hell on every road.
  ıt never lets up, it only seems to grow.
  never know the reason to our strife.
  only thing ı really know is that you are the love of my life!

  we are so alike and it makes me sick.
  we will always be each other's sin.
  so as the outside world can't see our wrong and right.
  you fix me up and lead me to the light.

  we are so alike and it makes me sick.
  we will always be each other's sin.
  so as the outside world can't see our wrong and right.
  you fix me up and it does the trick.

  we are so alike and it makes me sick.
  we will always be each other's sin.
  so as the outside world can't see our wrong and right.
  you fix me up and lead me to the light.
 • albümdeki en sağlam şarkılardan bir tanesi. giriş riffleri beni benden alır...
 • türkiye'de çok az bulunan insan tipi. hele dişisine rastlamak iyice güçleşti. saykonot kızlar yeşillendirirse makbule geçer.
 • sol el yolu'dur. dion fortune, aydınlanma yolunda uyuşturucuyu teşvik eden herhangi birini böyle tespit edilebileceğini söyler ve döneminde legal olup zararsız addedilmesine rağmen öğrencilerinini uzak durması konusunda uyarmıştır: "süptil planlara erişim sağlar, fakat o planların güçlerini vermez. bu, bir acemiyi güçlü bir motora sahip bir arabaya bindirip neyin fren neyin gaz pedalı olduğunu bile göstermeden onu şehir trafiğine göndermeye benzer."

  daha süptil planları açtığı, zihinde fevkalade bir genişleme yaşattığı bir hakikattir lakin içine soktuğu denizde yüzme bilmeyen ya boğulur ya da yılan'a sarılır. dikkatli olalım.

  "mest olanların kelâmı kendinden gelmez beri
  'ene'l hakk' nice söyler kişi mansûr olmadan."

  edit1:

  "maddenin üzerindeki etkileriyle ve ne yanlışlığı ne de geçerliliği kanıtlanabilen, herkesten bir sır gibi saklanan bilgilerle, insana yasaklanmış olan ya da yalnızca buna layık olduğuna hükmedilmiş kimselere izin verilen, bir egemenlik, bir üstünlük kurmak isteyen sihirbazlık ve büyücülüğü onunla* bir tutuyorsam, felsefi bir ruha sahip olan hiç kimse böylesi bir kıyaslamadan ötürü beni kınamayacaktır. kilise, sihirbazlık ve büyücülüğü günah sayıyorsa, bunun nedeni, onların, tanrı'nın dileklerine karşı savaş açmalarıdır; zamanın etkisini ortadan kaldırmaları ve iç temizliği ve ahlaklılık koşullarını gereksiz kılmak istemeleridir; çünkü o, yani kilise, yalnızca sürekli iyi niyet yoluyla kazanılmış zenginlikleri yeğler ve doğrular. bir oyunu sürekli kazanma yolunu bulmuş olan bir oyuncuya, dolandırıcı deriz; bu durumda mutluluğu ve dehayı para yoluyla satın almak isteyen insana ne ad vermeli? onun ahlaksızlığını oluşturan da elindeki aracın şaşmazlığı değil midir; çünkü, büyücülüğün o varsayılan şaşmazlığı, kendisine günah damgasını da vurur. şunu da ekleyeyim ki, esrar, tek başına yaşanılan tüm hazlar gibi, bireyi topluma yararsız, toplumu da birey için gereksiz kılar; çünkü bireyi durmadan kendisine hayran olmaya iter ve her gün kendi narcisse yüzünü hayran hayran seyrettiği o ışıklı uçuruma atar."

  charles baudelaire, les paradis artificiels'de uyuşturucu kullanımının niçin witchcraft bağlamında yer aldığını böyle açıklamış. "vecdi ve tanrıyı bir çırpıda elde edebilen insan, çalışarak bunların binde birini bile asla kazanamaz (çabalamaya tenezzül etmez)" diyor hatta bir yerde. çalışmaktan kasıt tabii ki seyr-u sülûk. mesele aydınlanmıştır umarım. evet, olayın sadece karanlık yüzüne odaklanıyor gibi görünüyor olabilirim ancak bu kadar boş beleşin esrar övdüğü bir ortamda, aynı kitaptaki olağanüstü deneyimleri uzun uzun aktarmanın da lüzumu yok. bunun dışında, baudelaire'in les fleurs du mal'i ithaf ettiği, dostu ve ustası théophile gautier'in club des hashischins isimli öyküsü tavsiye edilebilir.

  *black mass

  edit2:

  tanım:

  "onu bırakmayagörsün,
  durulup
  metruklaşan
  regresyon ehli"

  + + +

  "concerning the use of chemical agents, and be mindful that thou abuse them not, learn that the sacrament itself relateth to spirit, and the four elements balanced thereunder, in its perfection. so alsa thy lion himself hath a fourfold menstruum for his serpents. now to fire belong cocaine, which fortifieth the will, loosening him from bodily fatigue, morphine, which purifieth the mind, making the thought sade, and slow, and single, heroin, which partaketh, as it seemeth, of the nature of these twain aforesaid, albeit in degree less notable than either of them, and alcohol, which is food, that is, fuel, for the whole man. to water, attribute hashish and mescal, for they make ımages, and they open the hidden springs of pleasure and of beauty. morphine, for for its ease, hath also part in water. air ruleth eathyl oxide, for it is as a sword, dividing sunder every part of thee, making easy the way of analysis, so that thou comest to learn thyself, of what elements thou art compact. lastly, of the nature of earth are the direct hypnotics, which operate by repose, and restore thy strenght by laying thee as a child in the arms of the great mother, ı say rather of her material and physiological viceregent." aleister crowley, the book of wisdom or folly (bkz: the equinox)
 • neden bir amatör psychonaut zirvesi yapıp, türkiyedeki sayımızı tartışmıyoruz mesela ;)
 • bu arkadaş, olayi eleştirmek yerine şu şekil entry girerken (#102594736) gram yüzü kızarmayan bir arkadaş. kendisine acıyorum.
 • "unfold the god man" albümünü dinledikten sonra iki üç kelam etmek istiyorum.grup,intronaut ve the ocean'ın formüllerini daha da üst noktaya taşıyabilecek kapasitede.2018'de çıkardıkları 4 şarkılık albümü saymazsak 9 şarkı barındıran "unfold the god man" ilk albümleri ve buna rağmen üst düzey bir iş çıkarılmış.vokallerden ve enstrüman kullanımından şırıl şırıl deneysellik akıyor.önümüzdeki yıllarda büyük kitlelerin tanıyacağı bir grup olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap