673 entry daha
  • yurtiçi kargo tekirdağ evden al eve teslim tekirdağ-ankara 10saat.

ptt online alışveriş. sakarya tekirdağ arası 4gün kargonun gelmesi. 7 gündür kargo ofiste bekliyor.

5.gün şansa ptt aracını gördüm bizim evin orada paket sizdeyse alayım dedim daha sizin apartmanın kolilerini yüklemedim 2-3 güne gelir dedi.

yılbaşı ile beraber benim kargomu alma sürem olacak sana 15-16 gün.

uzak durun. çok uzak durun.

ptt ile gönderilen ürünleri almayın. zaten gelmiyor.
  • kafayı yiyeceğim abi, ptt nasıl bu hale gelir? en kolay iş lan, bir mektubu, bir koliyi alıp araca koyup kendi şubene yollayacaksın oradakiler de sahibine iletecek. ama bunlar bunu yapamıyor. adı posta telgraf telefon olan işletmenin ildeki merkez şubesini arıyorsun, telefon hep meşgul.

kafayı yiyeceğim kafayı.
  • istanbul'da bir mahalle ptt şubesi beni arayıp, ptt'nin ilçe genel şubesini cimer'e şikayet etmem için ısrarda bulundu.

arayan kişinin anlattığı kadarıyla; ptt ilçe genel şubesi yurt dışından gelen kargoları adrese teslim etmeye yeltenmeden evde yoklar, ulaşılamadı vb. bahanesi ile mahalle ptt'sine bütün kargoları bırakıyormuş (ki gerçekten de öyle oldu. bütün hafta boyunca evde olmama rağmen kargom bana teslim edilmedi). mahalle ptt'si de yeterli elemanı olamadığı için bu yığılmalardan dolayı büyük sıkıntıya giriyormuş. defalarca ilçe genel merkezine bunu dile getirmişler fakat bir sonuca ulaşamamışlar. benden ısrarla bu sebepten cimer'e şikayette bulunmamı istedi.

işin komik tarafı ptt şubeleri arasında bu tip bir şikayet olması. nasıl bir yönetim anlayışları var ki durum kendilerini cimer'e şikayet etmeye ve vatandaşlardan da bunu talep etmeye kadar gelmiş.

evet kargo işi çok zor bunu anlayabiliyoruz ama devir artık bu kargo problemini çözmeye yönelik aksiyon almayı gerektiriyor. insanlar artık internetten alışveriş yapıyorlar. bunun yatırımını yapıp daha fazla kurye, daha fazla depo, daha fazla çalışan almaları gerek. asıl sıkıntı eleman yetersizliği. yani deli gibi para dönüyor zaten ptt'nin kendisinde. nasıl bunu başaramıyorlar anlamıyorum. 10 kar edeceğime 2 kar ederim ama iyi hizmet sunarım. yoksa kendi içlerinde birbirlerini yiyecekler anlaşılan.
142 entry daha
hesabın var mı? giriş yap