şükela:  tümü | bugün
 • tıkır tıkır çalışan bankadır. 250 şubeye ulaşmış durumdadır
 • vezne işlemleri olarak "banka" sıfatı taşıyan diğer şirket/kurumlardan daha fazla işlem yapıyorlar sanıyorum. zira ne zaman ptt'nin önünde geçsem alabildiğine kuyruk oluyor. strateji değiştirerek oldukça faideli bir iş çıkarmışlar galiba. ne de olsa önümüz arkamız sağımız solumuz "para" olmuş durumda. e değerlendirmek gerek.
 • hemen hemen her mahalleye küçük küçük şubeler açan bankamsı. cidden !

  küçük şubelerinin çoğunda 1.000 tl den az para oluyor. ve esnaf mantığıyla işletiliyor. geçenlerde eskişehir'de sıhhıye kavşağındaki pttbank şubesine girdim, içerde kimse yok. "huhuuu" falan derken içeriye, elinde çay bardağıyla memur geldi. meğer yandaki bakkalda çay içiyorlarmış. rahatsız ettik paşamızı..

  her ay posta çeki hesap bildiriim cetveli yollarlardı bu ay yanında müşterilerini eğlendirmek için bir de anket yapmışlar. saolsunlar sabah sabah kendimden geçtim gülerken.

  gaza gelmişim, elimde kalem, gözüm dönmüş anket sorularını cevaplıyorum. ilk sorular klasik; yaş aralığınız, cinsiyetiniz, mesleğiniz, pipinizin boyu falan.

  8. soru;

  "işlemleriniz için ptt'i tercih etmeme sebebiniz nedir ?" hemen patlattım "personelin tutumu" alttaki soruya geçtim, aynen şu yazıyordu;

  -8. soruyu doldurduysanız anketimiz sizin için bitmiştir.

  ananı ! o an gözümden bir damla yaş, kağıdın üzerine damladı. o derece yıkıldım.

  buruşturup attım anketi. oysa beni dışlamasalardı son soru olan "ptt' den işlem yaptırıp iş yerlerimizden ayrılırken, neler düşünüyorsunuz" a sunları yazacaktım;

  "hiç aklımdan çıkmıyorsun ptt bank, bir şubene geldiğimde işim bitsin istemiyorum. her çıkışımda "kim bilir bir daha ne zaman görüşücez ?" diye düşünüyorum. seni özlüyorum ! seni seviyorum ! her zaman senin olan erkeğin ; bbbsa*.."
 • ülkemizin en sık soyulan bankası olma rekoruna sahiptir.
 • adı bankadır ama banka değildir. bddk'dan alınan farklı bir lisansla faaliyet göstermektedir. mevduat toplayamaz, kredi veremez; sadece belli tahsilat işlemlerine aracılık eder.
 • debit kartlarını çıkartıp müşterilerine dağıttı, şimdiki projeleri denizbank ile anlaşmalı ptt bonus kredi kartı çıkarmak olacak.

  http://www.ptt.gov.tr/…-a883-4406-ac97-b9d57f037cb4
 • mektup göndermişler. hesabım varmış, hesabımda da -5 lira varmış. hesap nasıl açılmış, 5 lira nereye gitmiş belli değil.
 • ptt web sayfasına bakarsın, acaba bunu daktiloyla mı tasarlamışlar diye düşünürsün

  ptt interaktif şifreni yanlış girersin, hesap bloke olur.telefondan bloke kaldırılır ama yeni şifre almak için ptt şubesine gitmen gerekir. (şu an en dandik bankanın bile web sayfası üzerinden yeni şifre alınabiliyor)

  hesap hareketlerine ulaşman lazımdır, atm'sine gidersin.o da ne!. atm'den hesap hareketleri görülemiyordur.
 • cuma günü havale olarak gönderdiğim parayı hâlâ işleme koymayan işletmedir.
  öğle arası bitsin kavga var
 • işletim ücreti almıyor diyorlar.