şükela:  tümü | bugün
2600 entry daha
  • ülkeme 10 günlük tatile geldiğim esnada corona belasının patlak vermesiyle ülkemde mahsur kalıp çek cumhuriyetindeki eğitimime geri dönemedim. eşyalarımı oradaki arkadaşlarımın yardımıyla büyük valizime koydurup 500tl karşılığında kargoyla ülkeme gönderttim. 2 gün içerisinde ülkeden çıkıp kargo türkiye ye giriş yaptı. 1.5 haftadır yeni bir işlem yapmalarını beklerken az önce kargomu tekrar sorgusuz sualsiz çek cumhuriyetine geri gönderdiklerini gördüm. kargo bilgilerinde adım soyadım telefon numaram e-mail adresime kadar her bilgim bulunuyordu. böyle bir işlemi yapmadan önce insan arayıp sormaz mı biz şu sebeple uygunsuz gördük geri gönderiyoruz diye? kaldı ki içinde laptop 'ım, çorabım, tıraş makinem, montum, yağmurluğum bir kaç t-shirt 'üm ayakkabım vs. vardı. gümrüğe aykırı bir durum da söz konusu değildi.

resmen muz cumhuriyetinde yaşıyoruz dostlar. kimsenin kimseden haberi yok, herkes kafasına göre iş yapıyor. böyle bir sorumsuzluklar ülkesi görmedim. neresinden tutsanız elinizde kalıyor.
  • inanılmaz yavaş bir kargo şirketi, şehir dışıdan istanbula ürün 2 günde geliyor, ptt ilgili şubeden bana günlerce gelemiyor, ürün şubeye geldi diyinde gelip biz kendimi, alalim bari.
  • rezil kelimesi bu kargo firmasını tanımlayabilmek adına yetersizdir. hangi kargo firmasıyla gönderim yapacağını belirtmeyen hiçbir siteden alışveriş yapmayın. ptt kargo ise koşarak uzaklaşın.
  • 16 mayıstan beri kargomu bekliyorum, 25 mayıstan beri kargo yaşadığım şehirde şubede bekliyor. gecen sefer de kargomu apartman görevlisine vermişlerdi de bana kargonuz teslim edildi mesajı gelince ufak bi delirmiştim. bakalım ne zaman ve kime teslim ederler. göreceğiz.