• (bkz: kkts)
  • 169'u arayarak kapıdan kapıya taşıma hizmeti için not bırakabileceğiniz hızlı ve ucuz taşıma servisi.
  • ruh hastası yapabilecek yerlerden, aman işiniz düşmesin.
    yurtdışından gelecek kargomuz var diye cagri merkezlerini ariyorsunuz, ne zaman ararsaniz arayin sorgulama ekranlarinin calismadigini soyleyip baska bir numaraya yonlendiriyorlar, iyi peki diyorsunuz verdikleri numarayı arıyorsunuz.
    o numara başka bir şeyle ilgileniyor çıkıyor ve sizin kargonuz için bilmemne numarasını veriyorlar, orayı arıyorsunuz başka bir numaraya yönlendiriyor...
    yarım saat içerisinde yönlendirildiğim 9. (şaka değil malesef) numarayı arıyorum sürekli meşgul.
    bir önceki numarayı arayıp soruyorum, verdiğiniz numara sürekli meşgul başka verebileceğiniz bir numara var mı diye, yok diyorlar.. yetinemiyorum tabi, çağrı merkezini tekrar arıyorum ekranımız çalışmıyo hede hödö şeyinden sonra başka bir telefon numarası soruyorum veremeyiz diyorlar.
    az önce başka bir arkadaşınız verdi diyorum, hayır veremeyiz diyorlar, öncekini arıyorum hala meşgul.

şaka gibi!

kargo da gönderileli 1ay oldu, bizim köpek koşsa daha çabuk getirir.

edit: bir de böyle birşeyler vardı evet #16118858
  • anlasilan o ki sistelerinin calistigi bir gün vaki degildir.. büyük harflerle girdigim uzuun barkod numarama tepki vermeyen follofo$ sistemlerinden internet vasitasi ile bilgi alamadigimi görüp müsteri hizmetleri(?)ni aradigimda karsima cikan hanimla diyalogumuz aynen söyle ;

- taahhüt edilen zamanda elime ulasmamis bir kargom var internet sitenizden yeri ile ilgili bilgi alamiyorum özellikle acele ulasmasi istenmis bir kargoydu, yardimci olabilir misiniz acaba?
    +su anda sistemimiz calismiyor baska bi numara vereyim orayi arayin
    -sistem calismiyorsa onlar nasil bilgi verecekler acaba?
    +onlar baska ekrana bakiyorlar.. ?! yazin lütfen.. xxx xx xx

diger numara...

- taahhüt edilen zamanda elime ulasmamis bir kargom var internet sitenizden yeri ile ilgili bilgi alamiyorum özellikle acele ulasmasi istenmis bir kargoydu´yardimci olabilir misiniz acaba?
    +bağn sizi duyamiyoruğm yanniğzzz...
    -(tekrar izah edilir)
    +hmm. bizim sistağm bozuk bugüğn siz yarin arayin..
    -..........!

hizli ulasmasi icin ekstra para ödenmis, taahhüt edilen teslimat zamani coktan asilmis bir gönderi ile ilgili bilgi vermek icin bile bir gün sonra aramami söyleyebilen gayet yav$ak calisanlara sahip uzak, cok uzak durulasi firma...
  • şaka gibi bir ptt hizmeti. alıcı odemeli kargo hizmeti veriyorlar, ama once parasini oduyorsun, karsi taraf paketi alinca parasini oderse sen gidip postaneden verdigin parayi geri aliyorsun. odemezse alamiyorsun, ikiniz de oderseniz ve parani almayi unutursan ptt iki misli kazaniyor.
  • bulvar, mahalle, cadde, site adı, blok, daire numarası, ilçe, il sırası ile olmak üzere adresi yazdığınız, ve bu adres site içinde olduğundan herhangi bir sokağa ait olmadığı halde paketinizi size ''sokak adı yazılmamış'' notuyla geri getirebilen, ''169 yılın tecrübesiyle taşıyoruz'' iddiasındaki ptt servisi. taşıdılar evet, benim yolladığım kargoyu evime taşıdılar.
  • bursa'dan istanbul'a kargoyu bir günden az zamanda getiren; takip eden gün ise anadolu yakasında aralarında 15 kilometre olan iki şube arasında sevk işlemini yapan; diğer takip eden günün sabahında dağıtıcıya teslim eden; ama bana teslim etmeyen; bir diğer gün ise teslim edeceği muallakta olan bir ptt kuruluşu.

çözüm önerilerim şunlar:

1. takip sisteminden kargonuzu takip ediniz.
    2. istanbul'a gelir gelmez ulaştığı posta işleme merkezini arayınız. akıbetini sorunuz.
    3. tam bu noktada postanızı bir yerde yakalayıp kendiniz teslim alınız.
    4. macera sever arkadaşlar kargo'nun çıktığı kamyonu, aracı yakalayıp il sınırında da kargoalrını teslim alabilirler.

işte ptt kargo bu yönüyle diğer kargolardan ayrılıyor, telefonla iş halletmek burda işe yaramıyor.

(bkz: mng kargo/@anuk kokulu sair)

ptt beni mecbur etti edit'e: kendileri, aşağı yukarı tüm kargolarda, faturalarda kullandığım adrese kadar gelip şahsıma "tanınmıyor" damgası vurmuşlardır.
  • medine'de üzerinde ptt kargo yazılı tişört ve beyzbol şapkasıyla görev yapan çalışanları var. kanal 7 haberde gördüm. hacılar 25-30'ar kilo hurma alıyor, ptt kargo ile yurda gönderiyor, gelen misafirlerine ikram ediyor. iyi iş valla, allah devletimize zeval vermesin, bizim kargolarımızı şehir içinde kaybeden teşkilat, o kadar hurmayı büyük bir irade örneği gösterip yemeden teslim edebiliyorsa helal olsun.

(bkz: ptt/@sotw)
  • annemin bolu'dan bana, yani eskişehir'e bir kitap ve birkaç dosya göndermesi gerekiyordu. perşembe akşamı 169'u aramış ve gelip kargoyu almışlar.
    kapıdan alma ücreti olarak 2 tl ve kargo ücreti olarak da 3 tl almışlar ve şöyle demişler: "eğer sabahtan verseydiniz akşama elinde olurdu ama yarın sabahtan elinde olur".
    annem inanamamış tabi...
    ve inanılmaz sonuç: cuma sabahı kargo elimdeydi.

velhasılı kelam; ucuz ve hızlı bir kargodur.
  • 1- ucuz
    2- çok ucuz
    3- aşırı ucuz

şöyle ki; yurtiçi'nin 33, aras'ın 29 lira fiyat çekitiği inşaat makinesini 7 tl'ye gönderiyorlar.

en önemlisi de sizi uyarıyolar 2 ila 3 gün içinde teslim olur diye. gecikme sebebinin adreslere dağıtım sürecinin yavaş işlemesi oldugunu belirtiyorlar.

sonuç : dün aksam ankara'dan 17:00 da verilen kargo sabah 09:00 itibariyle kayseri merkez posta işleme şubesinden teknik eleman tarafında teslim alındı.

ps. ayrica buradan ankara sıhhiye şubesindeki güvenlikçi abiye selamlar. birtanemsin. muck !!!
hesabın var mı? giriş yap