şükela:  tümü | bugün
  • bir türkiye gerçeğidir. çok sık kargo gönderip kargo alan biriyim. kargo şubelerinin hepsi ile iş yapmışlığım var. genelde hepsi benzerdir: ekşi suratlı biri kargonuzu teslim alır, malum soruları sorar tamam der gönderir. içerde çok beklenmez, sıra bekleyen bir kaç kişiden fazlası yoktur. kargo gönderimi biraz daha ucuz olduğu için tercih edilen ptt şubelerinde ise durum biraz farklıdır. içeri girer girmez uzun bir kuyruk karşılar sizi ve havalandırmanın yetersiz olduğunu burun direklerinizde hissedersiniz. burası sadece bir kargo şirketi değil, aynı zamanda bazı faturaların yatırıldığı, bazı maaşların verildiği ve para gönderilip alınan banka-kargo-fatura ödeme merkezi karışımı bi yerdir. ptt şubesinde işlem yapan insanların ortak noktaları ise garibanlıklarıdır. sanırım bu gariban çoğunluk yaşlı-yetim maaşlarının buralardan verilmesinden veya kişisel internet kullanımının mümkün olmamasından kaynaklı. kimseyi küçümsemek değil niyetim, ne zaman bir ptt şubesine girsem içim burkulur.
  • ptt ile garibanlığı da bir araya getiren ekşi'den artık korkmaya başlamama neden olan tespit.

hakkaten merak ediyorum artık, akşam kaçta yatıyorsunuz siz?