şükela:  tümü | bugün
  • ptt'nin atmsi. e-devlet şifresi vermek için neden kullanılmaz anlayamıyorum. kartsız işlem menüsüne bir adım ekleyecekler, tc kimlik numarası girildikten sonra şifreyi makbuz kağıdına basacak. tabii millete işkence olsun, hazineye gelir olsun diye yapılmıyordur.
  • ptt'nin bayram sırasında açık olmayan atm hizmeti. sizin sunduğunuz hizmetin amına koyayım ben.
    ulan atmnin amacı zaten her zaman açık olması, bir de çağrı merkezini arıyorsun herif diyor ki pazartesiyi beklemek durumundasınız.
  • bugün işlem yapacakken son anda vazgeçtim. gerçi bir lira kazık yedim ama olsun. bir lira bir liradır. bunu pintilikten, -ki pinti değilimdir- söylemiyorum. pttmatikler, birisinin posta çeki hesabına kartsız olarak (kartlı yapsan da aynı şey) para yatırdığında, bozuk para üstü vermiyor, bilginize! ben bugün 20 lira yatıracaktım, (ki karşı tarafa yirmi lira yatırabilmen için, 20 lira kağıt para koymamanız lazım, çünkü o paradan kesiyorlar masrafları. yani 25 lira yatıracaksın ve 5 liranın üç lirası havaleye gidecek, 2 lira para üstün, bozuk para kısmından verilmesi gerekirken verilmeyip güme gidecek!) fakat para üstü vermeyeceğini fark ettiğimde ve 3 lira havale masrafı alacaklarını anladığımda işlemi iptal edip şubeye girdim, işlemi içeriden yaptırdım. yaptırdım ama, orası da ayrı bir komediydi. içeride havale kâğıdını doldurdum. görevliye söyledim. pttmatikten işlem yapılınca para üstü veriliyor mu? diyecekken, görevli memur da aynı benim söylediklerimi deyiverdi, evet, bozuk para verilmiyor dedi. ben de "o zaman işlemi pttmatiktne yaptırmak gereksiz" dedim. adam sakin, mülayim birisi. evet, doğru dedi. yani o bile bu rezaletin farkında. fakat içeride yapılan işlem de dört lira yani. önceden üç liraydı, zam mı geldi dedim. adamın herhalde zamlardan haberi yok, yok dedi. ben bu yüzden bir lira kârdayım. işlemi dışarıdan yaptırsaydım beş liram güme gidecekti. içeriden yaptırınca dört liram gitti. madem adaletlisiniz, dürüstsünüz, dindar nesil falan diyorsunuz (ki ben bir tane dindar çocuk göremedim hâlâ) havale ücreti masrafını kaldırsanız ya?! resmen kul hakkıdır bu efendiler, kul hakkı! hiçbir tarikat, hiçbir cemaat, hiçbir dernek buna ses çıkaramıyorsa ben deliyim, benim sesim çıkar!

bu ahval ve şerait içinde devlet, hükûmet, iktidar ne halta yarıyor? hiçbir halta! zaten ne zaman bir halta yaradıklar ki? düşünün şimdi; günde kaç milyon kişi işlem yapıyor, kâh pttden, kâh diğer bankalardan. bilmemkaç kişinin para üstü verilmiyor. devlet resmen bizi soyuyor. aynı şey, diğer bankamatiklerde de vuku buldu. kısaca onu da anlatayım. geçenlerde gss ücretini yatırırken denk geldi. gerçi hep denk geliyor ya, yine denk geldi. bankamatikte bozuk para olmadığı zaman, para üstünü küsuratlı değil de indirgeyerek veriyorlar. yani bir kuruşları vermemek için ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. ulan mâdem ki bir kuruşlar piyasada var, niye para üstü olarak vermiyorsun, niye hesabı yuvarlıyorsun yahut bankamatikte kuruş yok diyorsun? milyon tane müşterinin (pardon, sömürülecek enayilerin, koyunların!) kuruşları, benim matematiğim yok, senede kaç lira eder? bu paraları kim yiyor lan? benim hakkımı kim yiyor, kitapsızlar?! sizin ileri demokrasinize de, insan haklarınıza da, beynelmilel kanunlarınıza da, modernitenize de tükürürüm ha! biz bu ve benzer durumlara baba-oğul, ana avrat sövüyoruz. allah müstehakkınızı versin. sizin yüzünüzden allah yağmur ve kar indirmiyor cennet vatana...